Radomsko, Łódzkie 26.0o Niedziela, 16 Czerwca 2019
ważne informacje
  • 13:06 Za czy przeciw? Ankieta w sprawie przywrócenia Straży Miejskiej czytaj dalej

Klub dla seniora

Miasto
Jacek Paszewski

Seniorzy z Radomska mają powody do radości, bowiem 16 grudnia, zainaugurował działalność „Klub Senior +” prowadzony przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Klub dla seniora mieści się na placu 3 Maja.

Kluby takie jak „Senior+” odpowiadają na rosnące potrzeby osób starszych w zakresie podtrzymywania kontaktów i więzi z innymi ludźmi poprzez szeroko rozumianą aktywność prowadzoną w placówkach dziennego pobytu.

- Dzięki pozyskaniu środków z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej powstało miejsce dla 20 osób, gdzie mieszkańcy w wieku powyżej 60 lat, będą mieli okazję do spotkania, porozmawiania, uczestniczenia w licznych wykładach – mówi podczas otwarcia klubu Andrzej Barszcz, dyrektor MOPS w Radomsku.

- Bardzo się cieszę, że powstało takie miejsce w Radomsku. Jest to kolejne miejsce, gdzie seniorzy będą mogli spędzać  czas, gdzie będą mogli się wzajemnie integrować, dzielić się smutkami czy radościami. Dzięki temu klubowi będą mogli także uczestniczyć w życiu miasta – zauważył z kolei Jarosław Ferenc, prezydent Radomsko.

- Seniorzy, którzy przyjdą do klubu będą mogli spędzić tutaj czas na pogadankach, zajęciach manualnych, kulinarnych czy muzykoterapii. Klub wyposażony jest w telewizor, kuchnię, komputery, sprzęt fitness – mówi o ofercie klubu Ewa Majdecka, opiekun klubu.

Klub został utworzony przez MOPS  w Radomsku, w ramach IV edycji programu wieloletniego Senior + na lata 2015-2020. Jest to pierwsze takie miejsce w mieście, a zarazem w powiecie radomszczańskim. Otwarty będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16.

komentarze