Radomsko, Łódzkie -1.8o Niedziela, 20 Stycznia 2019
Autopromocja redakcja

Jest śledztwo w sprawie śmierci księdza z Radomska

Miasto
Beata Januszewska

Prokuratura Rejonowa w Radomsku potwierdza, że prowadzi śledztwo w sprawie śmierci księdza z parafii p. w. św. Maksymiliana Kolbego z Radomska.

26 lipca w radomszczańskiej parafii p. w. św. Maksymiliana Kolbego, znaleziono ciało 70-letniego księdza Tadeusza Korgóla. Prokuratura potwierdza, że prowadzone jest śledztwo w tej sprawie.

-Z dotychczasowych ustaleń wynika, że brak jest udziału osób trzecich oraz że śmierć księdza prawdopodobnie spowodowana była pogarszającym się stanem zdrowia. Jednak z uwagi, iż w opinii publicznej pojawiła się informacja o możliwym nakłanianiu bądź pomocy w samobójstwie, prokuratura zleciła Policji z Radomska sprawdzenie dowodów w tej sprawie.

-poinformował prokurator rejonowy Cezary Zawadzki.

O obecnej sytuacji w parafii p. w . św. Maksymiliana Kolbego, będzie decydował Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo, Metropolita Częstochowski - jak nas poinformował rzecznik prasowy Archidiecezji Częstochowskiej ks. Mariusz Bakalarz.

-Dotychczasowy proboszcz złożył rezygnację z pełnionego urzędu ze względu na skierowane przeciwko niemu oskarżenia i dla uspokojenia atmosfery w parafii obecnie przebywa na urlopie. Wszelkie decyzje co do przyszłości parafii św. Maksymiliana w Radomsku podejmie w najbliższym czasie Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo, Metropolita Częstochowski, a do czasu mianowania nowego proboszcza obowiązki administratora pełnić będzie obecny wikariusz. Prokuratura Rejonowa w Radomsku zajmuje się sprawą śmierci ks. Tadeusza z urzędu. Archidiecezja Częstochowska współpracuje z organami śledczymi w celu wyjaśnienia wszelkich okoliczności sprawy. Ksiądz Tadeusz Korgól od dłuższego czasu zmagał się z chorobą nowotworową oraz wywołaną przez chorobę ciężką depresją, co w ostatnim czasie coraz mocniej ograniczało jego zdolność samodzielnego funkcjonowania. Jest to dramat człowieka przeżywającego wielkie cierpienie fizyczne i psychiczne, z którym sobie nie poradził, choć miał zapewnioną opiekę i troskę ze strony nowego proboszcza i innych księży.

komentarze