Radomsko, Łódzkie -2.0o Niedziela, 20 Stycznia 2019
Autopromocja redakcja

Jej obecność - akty w fotografii Dariusza Łaskiego

Kultura i rozrywka

"Jej obecność" - wystawa o takiej nazwie została otwarta w piątek 5 października w Muzeum Regionalnym w Radomsku. Jej autorem jest Dariusz Łaski z Piotrkowa Trybunalskiego.

"Jej obecność" - wystawa o takiej nazwie została otwarta w piątek 5 października w Muzeum Regionalnym w Radomsku. Jej autorem jest Dariusz Łaski z Piotrkowa Trybunalskiego.

Wystawę, wraz z autorem zdjęć, otworzyli dyrektor Muzeum Regionalnego w Radomsku Krzysztof Zygma oraz prezes Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda Osterloffa Marcin Kwarta.

Zaprezentowane fotografie Dariusza Łaskiego to akty, prezentujące kobiety w różnych miejscach oraz z różnymi rekwizytami. Zwiedzanie wystawy uprzyjemniała muzyka na żywo w wykonaniu duetu Szumlas Zygma Project.

Wystawę Dariusza Łaskiego można oglądać do końca października w galerii Muzeum Regionalnego w Radomsku.

Dariusz Łaski – artysta, fotografik, członek Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej od 2008r. Współtwórca (wraz z Cz. Abratkiewiczem, J. Kańskim i J. Szewczykiem) Piotrkowskiego Towarzystwa Fotograficznego „F cztery”; od 2005r. wiceprezes ds. artystycznych. Członek Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego od 2005r. Autor wystawy jest pomysłodawcą, współtwórcą oraz uczestnikiem około 30 – stu plenerów fotograficznych (stowarzyszeniowych, wewnętrznych, regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych),  a także orędownikiem (wraz z J. Szewczykiem) idei fotografii bez podziałów i granic. Dariusz Łaski jest autorem około 50 – ciu indywidualnych i zbiorowych wystaw fotograficznych w Polsce i zagranicą (Niemcy, Czechy, Ukraina, Słowacja, Francja). Jego dorobek artystyczny stanowią prace fotograficzne znajdujące się w wielu placówkach muzealnych, jak również jednostkach kulturalno – oświatowych (m.in. Kielce, Starachowice, Piotrków Tryb. oraz Sieradz). Najbardziej fascynująca w fotografii jest możliwość zatrzymania tego co najbardziej ulotne, niepowtarzalne i nieodwracalne – czas. W zgiełku i pośpiechu życia codziennego, natłoku obowiązków, dostrzeganie piękna w rzeczach powszechnych i oczywistych stanowi nie lada wyzwanie. Dzięki specyficznym cechom medium jakim jest fotografia, w ułamku sekundy to piękno może być trwale zarejestrowane. Artysta wyraża przekonanie, iż najodpowiedniejszym wyznacznikiem wartości jego pracy jest nie moda czy stale zmieniające się trendy w sztuce, ale czas. Całkowicie odrzuca koniunkturalizm, który nie godzi się z jego zasadami postrzegania.(biografia: Muzeum Regionalne w Radomsku)

komentarze