Radomsko, Łódzkie -1.8o Niedziela, 20 Stycznia 2019
Autopromocja reklama

Jacek Krzynówek wybuduje boiska w Radomsku

Sport i rekreacja
Jacek Paszewski

Były gracz reprezentacji Polski w piłce nożnej Jacek Krzynówek wybuduje kompleks boisk sportowych w Radomsku.

Radni miejscy wyrazili zgodę na oddanie Jackowi Krzynówkowi w dzierżawę działkę przy ul. Kilińskiego. Okres dzierżawy ma wynieść 10 lat. Rocznie miasto będzie otrzymywać z tego tytułu 12,5 tys. zł.

96-krotny reprezentant Polski na wydzierżawionej od miasta nieruchomości zamierza wybudować kompleks boisk sportowych, zawierających dwa boiska do piłki nożnej (jedno z trawą sztuczną, drugie z trawą naturalną) oraz halę pneumatyczną (balonową). Koszt inwestycji wyniesie 3,5 mln zł.

Z obiektu 2 godzinny dziennie będą mogły korzystać dzieci i młodzież z radomszczańskich szkół.

Pomysł wybudowania kompleksu boisk spodobał się radnym, którzy jednomyślnie podjęli uchwałę. Koszt inwestycji to ok. 3,5 mln złotych.

 - Cieszę się z tego powodu, że powstanie kompleks sportowy przy ul. Kilińskiego. Jednak trzeba mieć chłodny umysł przy podejmowaniu tego typu decyzji. Zaproponowałem, aby w umowie, która będzie zawarta, umieścić zapisy, które zabezpieczą miasto, a zobowiążą dzierżawcę do rozpoczęcia inwestycji w ciągu 12 miesięcy i nie dalej niż ciągu 24 miesięcy do zakończenia zadania. Gdyby stało się inaczej, to miasto ma podstawę do tego, aby zerwać umowę z panem Jackiem Krzynówkiem – powiedział portalowi Radomsko24.pl, Rafał Dębski, przewodniczący Komisji Rozwoju i Planowania Przestrzennego Rady Miejskiej w Radomsku.  

Jacek Krzynówek ma nadzieję, że prace przy budowie kompleksu zaczną się jeszcze w tym roku.

komentarze