Mechanik zaczyna sezon

Po 4 miesięcznej przerwie na boisko wracają piłkarze Mechanika Radomsko. Radomszczanie rywalizacje zaczną od meczu z LKS Mierzyn. Cel na sezon jest jeden – awans do 4 ligi.

Sparingi

Mecz kontrolny z IV ligowa Concordia Piotrków był ostatnim sprawdzianem radomszczańskiej drużyny przed startem rundy wiosennej. Próba generalna  nie wyszła radomszczanom tak jakby sobie tego życzyli. Concordia pewnie zwyciężyła Mechanika 5:2 A bramki dla zespołu Rafała Ozgi strzelili: Marek Michalski i Marcin Antczak.

W zimowych sparingach Mechanik notował zmienne wyniki. Jednak wygrane z IV ligowcami – Włókniarzem Moszczenica 4:1, Zawiszą Pajęczno 2:1 – pokazały, że zespół już dziś może rywalizować z powodzeniem z wyżej notowanymi rywalami. Radomszczanie pewnie i wysoko rozgromili Znicza Kłobuck 6:2 i Pogoń Kamyk 6:1. Przegrali za to z Pilicą Koniecpol 3:1, brazylijskim Bela Vista Futbol Club 3:1 i z Concordią Piotrków. Formą strzelecką w okresie przygotowawczym imponowali: Tomasz Walioszczyk autor 5 goli, a także pomocnik Marcin Antczak, który tyleż samo posyłał piłkę do bramki przeciwnika.

Trzykrotnie ta sztuka udała się Łukaszowi Glocowi i po 2 Adamowi Olejnikowi i Markowi Brychowi. Nie do końca jestem zadowolony z okresu przygotowawczego – ocenia trener Ozga. Nie mogliśmy zagrać choćby jednej połowy w składzie optymalnym. Zawsze kogoś nam brakowało. Do wyników sparingów nie przykładam zbyt dużej wagi. Oby tylko w lidze wygrywać.

Do Mierzyna po pełną pule?
W najbliższą sobotę o godzinie 15. Mechanik w Mierzynie zainauguruje rundę wiosenną klasy okręgowej. W 1. kolejce poprzedniej rundy radomszczanie od 4 minuty sensacyjne przegrywali 1:0 i potrzebowali aż 54 minut by pokonać Piotra Olejnika – bramkarza LKS-u. Bramkę z rzutu karnego zdobył Tomasz Walioszczyk, a dwa trafienia dołożył wtedy także Marek Michalski. Mierzynianie na swoim boisku grają w kratkę. Dwa razy z boiska schodzili pokonani, trzykrotnie podzielili się punktami i odnieśli dwa zwycięstwa, w tym jedno niespodziewane, z liderem tabeli LUKS Gomunice 1:0,  w ostatniej kolejce rundy jesiennej. Radomszczanie jeszcze nigdy w Mierzynie nie przegrali. Najpierw w sezonie 2009/2010 wygrali 2:0 a rok później 3:2.

Kto zatem jest faworytem tego spotkania? - Biorąc pod uwagę miejsce w tabeli, dorobek punktowy  i cel jaki oba zespoły miały przed tym sezonem zdecydowanym faworytem tego spotkania jest Mechanik - uważa 22 krotny reprezentant Polski Sławomir Majak. Zdaniem byłego piłkarza Widzewa - Mechanik dziś jest najbardziej dojrzały piłkarsko w tej klasie rozgrywkowej. Aczkolwiek ta liga jest ligą niespodzianek i po 4 – miesięcznej przerwie zespół różnie może zareagować. Ja jednak stawiam, że trzy punkty zdobędą radomszczanie – kończy.
W tym spotkaniu na pewno nie zagrają: najlepszy strzelec Mechanika – Łukasz Gloc, który będzie pauzował za 4 żółtą kartkę i leczący uraz Rafał Radziejewski.

Cel –  IV liga

Sytuacja w tabeli klasy okręgowej pokazuje jasno. W tym roku o awans „bić” się będą: LUKS Gomunice, Zjednoczeni Bełchatów i Mechanik Radomsko. Pozostałe zespoły mają już za dużą stratę punktową do tego trio. Prezes Mechanika Zdzisław Dróżdż nie ukrywa co jest najważniejsze w tym sezonie – Celem zarządu, zawodników i tych mieszkańców Radomska którzy interesują się piłką jest oczywiście awans do IV ligi. Jak sam podkreśla przed klubem są także inne wyzwania. - Mamy właściwą organizację pracy z młodzieżom a będziemy ją udoskonalać. Zaplecze w piłce młodzieżowej, które przez kilka lat w Radomsku było zaniedbane dziś nam udało się odbudować. Wraz z zarządem będziemy szukać także sprzymierzeńców, którzy pomogą nam w realizacji naszych celów.

Mocna wyrównana kadra, zgrany kolektyw, dobry terminarz wiosenny (LUKS i Zjednoczeni zagrają w Radomsku – przyp.red.) oraz dopingujący kibice to główne czynniki stojące za Mechanikiem.

Kibice nie pomogą

Niestety pierwsze mecze w Radomsku Mechanik zagra bez publiczności. To efekt kary jaką Wydział Dyscypliny podjął jeszcze w poprzednim roku na skutek złego zachowania kibiców podczas pucharowego meczu z Młodą Ekstraklasą PGE GKS Bełchatów i z Astorią Szczerców.

Przypomnijmy, że WD nałożył na klub karę pięciu meczów bez publiczności na własnym stadionie. Mechanik jednak po rozegraniu dwóch spotkań wiosną może składać odwołanie od tej decyzji.
Prezes Dróżdż potwierdza  - Tak będziemy się odwoływać. Sądzę, że będziemy mieć atuty do tego by Wydział Dyscypliny karę nam zmniejszył i aby kibice wrócili na trybuny.

Nowe twarze

Obrońca Mariusz Kolba z Partyzanta Radoszyce, napastnik Przemysław Olejnik ze Świtu Kamieńsk  to nowi gracze w ekipie Rafała Ozgi. Do zespołu z półrocznego wypożyczenia powrócił także pomocnik Przemysław Krawczykowski. Swoją szansę w spotkaniach sparingowych dostawał także junior Tomasz Bąkowicz. Ciesze się, że po sześciu latach wróciłem do rodzinnego miasta i klubu – mówi nowy obrońca Mechanika Mariusz Kolba. Jestem z Radomska  i chce grac dla niego i dla naszej publiczności. W czerwcu chciałbym świętować awans do 4 ligi. Taki cel jest przed zespołem i ja chce w tym pomóc.

Z klubu odeszli młodzieżowcy: Jakub Buliński, Piotrowie: Dłubak i Nowaczyk, którzy na pół roku zostali wypożyczeni do Świtu Kamieńsk. Z podstawowej „11” z poprzedniej rundy odszedł tylko bramkarz Rafał Dawid, który zrezygnował z gry. -  Jest to dla nas duża strata - nie kryje rozczarowania trener Ozga. - Jesteśmy zmuszeni by w ostatnich dniach okienka transferowego szukać jeszcze bramkarza. Będzie ciężko. Nasz rezerwowy bramkarz leczy uraz i na dziś zdrowy zostaje tylko Sebastian Błasiak. Ktoś jednak bronic musi - kończy.