Radomsko, Łódzkie 17.4o Sobota, 20 Lipca 2019
ważne informacje
  • 08:07 Ograniczenie w dostawie ciepłej wody czytaj dalej
  • 16:07 Zagłosuj na Radomsko w konkursie Planete+ „Twoje miasto z góry” czytaj dalej

Frankofonia w „Ekonomiku”

Miasto
Jacek Paszewski

W Zespole Szkół Ekonomicznych świętowano Frankofonię. Szkoła przyłączyła się do obchodów które corocznie odbywają się na całym świecie w marcu z okazji przypadającego 20 marca Dnia Frankofonii.

Frankofonia to zarówno organizacja skupiająca rządy kilkudziesięciu krajów francuskojęzycznych ale również pojęcie oznaczające grupę ludzi posługujących się językiem francuskim. Nie wszyscy wiedzą, że Polska w Międzynarodowej Organizacji Frankofonii ma status obserwatora.

W ramach obchodów tego święta odbyły się konkurs wiedzy o Francji, konkursy plastyczny i na prezentację multimedialną. Uczniowie przygotowali również prezentacje wylosowanych krajów frankofońskich. Były więc pokazy mody czy też prezentacje słynnych postaci pochodzących z odległych zakątków świata.

Gościem specjalnym wydarzenia była Klaudia Roczek – absolwentka technikum hotelarskiego w ZSE, która aktualnie mieszka i pracuje we Francji. Klaudia opowiadała uczniom o swoich doświadczeniach z pobytu we Francji i o pracy w hotelu.

Uczniowie przygotowali również przedstawienie komediowe po francusku, piosenki i poczęstunki charakterystyczne dla krajów frankofońskich. Wszyscy laureaci konkursów otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy.

Za organizację święta odpowiedzialna była Magdalena Geniusz-Starostka nauczyciel ZSE.

komentarze