Radomsko, Łódzkie 7.2o Poniedziałek, 9 Grudnia 2019

ERA Travel: Gmina Wielgomłyny w obiektywie

Kultura i rozrywka
Beata Januszewska

W sobotę, 13 lipca na terenie gminy Wielgomłyny odbył się plener fotograficzny „ERA Travel przez Powiat Radomszczański”. Uczestnicy fotografowali nie tylko piękno krajobrazów gminy, ale też Ochotniczą Straż Pożarną i panie z Koła Gospodyń Wiejskich.

Organizatorem pleneru fotograficznego „ERA Travel przez Powiat Radomszczański” jest Starostwo Powiatowe w Radomsku. To nie pierwsze tego typu wydarzenie. Uczestnicy plenerów poznawali i fotografowali piękne tereny gmin Przedbórz i Kodrąb.

Wśród głównych celów organizowania takich plenerów jest m.in. promowanie walorów turystycznych i kulturowych powiatu radomszczańskiego, zachęcenie mieszkańców do uprawiania tzw. „turystyki weekendowej” i turystyki jednego dnia. To również zachowanie dziedzictwa historycznego oraz kulturowego ziemi radomszczańskiej poprzez dokumentację fotograficzną piękna powiatu, krajobrazu, architektury i urbanistyki.

A oprócz tego to świetna okazja do propagowanie wśród mieszkańców powiatu sztuki fotografii i integrowanie środowisk zajmujących się fotografią.

W imieniu Zarządu Powiatu Radomszczańskiego plenerowiczom dziękował wicestarosta Jakub Jędrzejczak.

komentarze