Radomsko, Łódzkie 10.6o Poniedziałek, 18 Lutego 2019
Autopromocja reklama

Ekstremalne bieganie na Wymysłówku

Sport i rekreacja
Jacek Paszewski

Po raz drugi w naszym mieście został zorganizowany Radomszczański Bieg Ekstremalny. Tym razem na Wymysłówku na terenie zbiornika wodnego. Na starcie biegu stanęło blisko 50 zawodników.

Bieg ekstremalny to wydarzenia nastawione na dobrą zabawę, do której pretekstem jest  wysiłek fizyczny i rywalizacja o miano najtwardszego zawodnika. Na trasie znajdują się  przeszkody, które weryfikują sprawność, skoczność, siłę i odporność psychiczną uczestników.

W tym roku uczestnicy biegli na dystansie 10 km. Zmierzyli się na trasie biegu terenowego z 20 różnymi przeszkodami zarówno naturalnymi i sztucznymi mi.in. bagna, stawy, rzeka, wzniesienia, drzewa czy ściany, liny, trawersy poziome, pajęczyny linowe, zasieki, zbiorniki z wodą, błotem czy lodem.

Organizatorzy z MOSiR-u, przygotowali również specjalny tor przeszkód dla dzieci. Najmłodsi przy pomocy rodziców mogli sprawdzić swoje umiejętności sprawnościowe na dystansie 400 m. Atrakcją były również skoki spadochronowe, podczas których skoczkowie trzymali biało-czerwone flagi.

Nagrody dla najlepszych zawodników wręczali prezydent Jarosław Ferenc oraz dyrektor MOSiR, Marek Wyciszkiewicz.

Podczas trwania imprezy, było można wesprzeć Fundację „Sprzymierzeni z GROM”, która pomaga byłym żołnierzom jednostek specjalnych, którzy ulegli różnym wypadkom podczas wykonywania działań w kraju i zagranicą oraz ich rodzinom.

II edycja Radomszczańskiego Biegu Ekstremalnego upamiętniła 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

komentarze