Radomsko, Łódzkie 0o Poniedziałek, 17 Grudnia 2018
Autopromocja reklama

Dotacja unijna na zakup autobusów

Miasto
Jacek Paszewski

Dzięki decyzji Zarządu Województwa Łódzkiego, na projekty komunikacyjne w regionie przeznaczonych zostanie dodatkowe 100 mln zł. Zyska i Radomsko.

Przypomnijmy, że konkurs na dofinansowanie projektów dotyczących „Transportu niskoemisyjnego”, którego wyniki ogłoszone były w ubiegłym roku, cieszył się ogromną popularnością

Wówczas, ograniczona pula środków – 115 mln zł - pozwoliła z początku dofinansować cztery z nich: pabianicki odcinek Tramwaju Metropolitalnego, wojewódzki rower publiczny oraz zakup ekologicznych autobusów dla Łasku i Bełchatowa. Zarząd Województwa Łódzkiego robił jednak wszystko, żeby możliwe było takie przesunięcie środków finansowych, by znalazły się pieniądze na pozostałe projekty oczekujące na dofinansowanie. Długie negocjacje z Komisją Europejską skończyły się sukcesem.
 
– Mamy zgodę na przesunięcie środków z działania zatytułowanego „Transport multiumodalny”, które nie cieszyło się dużym powodzeniem, na transport niskoemisyjny. Natychmiast zdecydowaliśmy o przesunięciu 25 mln euro na ten cel – mówi marszałek Witold Stępień.

To oznacza, że na wsparcie może liczyć wniosek miasta Radomska, który po ocenie merytorycznej znalazł się na liście rezerwowej konkursu.

Wartość projektu na zakup autobusów wynosi 13 731 547,03 zł a wnioskowane dofinansowanie 8 819 448,91 zł.
 
Decyzję Zarządu Województwa Łódzkiego marszałek Witold Stępień ogłosił 8 marca, w Łodzi przy ul. Wojska Polskiego.

komentarze