Radomsko, Łódzkie 4.1o Wtorek, 19 Marca 2019
Autopromocja reklama

Dni Radomska 2018: Koncert Varius Manx i Kasi Stankiewicz

Miasto
Jacek Paszewski

W sobotę 2 czerwca, gwiazdą wieczoru podczas Dni Radomska, był zespół Varius Manx i Kasia Stankiewicz.

Zespołu Varius Manx i Kasi Stankiewicz nikomu nie trzeba przedstawiać. Na muzycznej scenie gości od 1998 roku. Założony został przez Roberta Jansona oraz braci Pawła i Michała Marciniaków. Pierwsze sukcesy Varius Manx zanotował gdy do składu dołączyła Anita Lipnicka. Wtedy to powstały takie piosenki jak „Zanim zrozumiesz”, „Piosenka księżycowa”.

Jednak prawdziwa fala popularności wezbrała, gdy wokalistką grupy w 1996 roku została wówczas 18-letnia Kasia Stankiewicz. Zaśpiewany przez nią utwór „Orła cień” stał się hitem. Ciekawostka: teledysk do tego klipu kręcony był na Górze Kamieńsk.

Podczas energetycznego koncertu na scenie w parku Solidarności, zespół wraz Kasią Stankiewicz zaśpiewał swoje największe przeboje. Usłyszeliśmy także piosenki z najnowszej płyty „Ent”, która ukazała się w kwietniu. Zespół został entuzjastycznie przyjęty przez radomszczańską publiczność.

Było też głośne sto lat od widowni, bukiet kwiatów od prezydenta Jarosława Ferenca, gdyż Kasia Stankiewicz właśnie 2 czerwca obchodzi swoje urodziny.

komentarze