Radomsko, Łódzkie -5.6o Poniedziałek, 21 Stycznia 2019

Dawid Wawryka przedstawia program wyborczy

Miasto
Tomasz Kolmasiak

Uczciwość, obywatelskość i niezależność, a także oszczędność i jawność to założenia jednego z punktów programu wyborczego komitetu wyborczego Miasto Otwarte. Założenia te przedstawiono na konferencji prasowej 12 września.

Konferencja komitetu wyborczego  Miasto Otwarte rozpoczęła się od odniesienia do pozostałych komitetów wyborczych i partii, które staną w szranki podczas jesiennych wyborów samorządowych: - Minęły trzy tygodnie, odkąd zarejestrowane zostały komitety wyborcze, które wystartują w zbliżających się wyborach samorządowych w Radomsku. Mimo tego, że minęły aż trzy tygodnie żadna partia polityczna ani żaden polityk nie opublikował nawet jednego słowa na temat programu wyborczego - mówił lider komitetu, Dawid Wawryka. Dodał, iż zarządzanie miastem przerosło intelektualnie lokalną elitę polityczną.

Podczas spotkania z dziennikarzami komitet zaprezentował jeden z punktów swojego programu wyborczego, odnoszący się do większej przejrzystości w działalności miasta i podległych mu spółek. Ma się to stać m.in. dzięki odchudzeniu zarządów i rad nadzorczych w spółkach i powierzeniu kierowania nimi menedżerom i specjalistom, a nie politykom. Mówiono też o zorganizowaniu jawnych konkursów na wszystkie stanowiska w instytucjach miejskich, jawności wszystkich umów zawieranych przez magistrat, a także wynagrodzeń urzędników. Dawid Wawryka przyznał, że chciałby również większej uczciwości wyborów samorządowych.

komentarze