Radomsko, Łódzkie -5.6o Poniedziałek, 21 Stycznia 2019

Charytatywny Maraton „Sportowe Radomsko walczy o zdrowie Julki”

Miasto
Jacek Paszewski

29 września w Powiatowej Hali Sportowej w Radomsku, zostanie zorganizowany Charytatywny Maraton „Sportowe Radomsko walczy o zdrowie Julki”.

Julka i ma 8 lat. Na co dzień mieszka w Radomsku i tu chodzi do szkoły. Miesiąc temu była na wakacjach z rodzicami i tam źle się poczuła. Rodzice zabrali Julkę do szpitala, gdzie wykonano wiele badań. Diagnoza: stworak mózgu, którego nie można zoperować. Dlatego dostaje bardzo mocną chemię, po której  słabiutka i zmęczona.

- Wierzę mocno, że wyzdrowieję i będę jeździć na moim rowerze z rodzicami po lesie. Proszę Was pomóżcie mi i moim rodzicom, w tym trudnym dla Nas czasie, wesprzyjcie akcje i okażcie mi pomoc. Obiecuje walczyć z całych sił i pokonać tego stworaka, który postanowił zamieszkać w mojej głowie – czytamy z kolei na Facebookowym profilu wydarzenia.

Na pomysł zorganizowania wydarzenia wpadła m.in. Monika Bartnik, znana w Radomsku miłośniczka zumby.

- Julcia teraz jest sparaliżowana i bierze leki i jest w krytycznym stanie. Kilka dni temu,  jej ciocia z która bardzo dobrze się znam poprosiła mnie o pomoc dla rodziny Julki. Nie spalam cala noc. I myślałam co zrobić by zebrać dla nich fundusze. Uruchomiłam swoje  wszystkie kontakty i 29 września organizujemy duży fitnessowy, trampolinowy, zumbowy maraton dla Julki. Instruktorzy i sportowcy na co dzień  prężnie działający w naszym mieście połączą tego dnia swoje siły i wspólnie będziemy ćwiczyć, skakać, tańczyć i biegać dla Julki po to by zebrać jak najwięcej pieniążków na jej leczenie – mówi Monika Bartnik.

- Szczegóły planowanej imprezy już wkrótce w wydarzeniu. Rezerwujcie datę w kalendarzu na czerwono i bądźcie tego dnia z nami. Cel jest ogromnie szczytny i wierze, że Radomsko stanie na wysokości zadania i wspólnie pomożemy Julce w tej trudnej walce o zdrowie – dodaje.

Koszt cegiełki: 25 zł do dnia maratonu, 30 zł w dniu maratonu, 5zł widownia.

Wstępny plan imprezy:
Mecz charytatywny
Maraton Trampolin
Maraton Fitness/ Strong by Zumba
Maraton Zumba Fitness
Moc atrakcji dla dzieci i dorosłych

komentarze