Radomsko, Łódzkie 13.3o Poniedziałek, 14 Października 2019

Certyfikat SSL – w jakiej postaci wybrać?

Miasto
Redakcja Artykuł sponsorowany

Wydaje się, iż na dziś dzień to praktycznie standard, aby strona internetowa posiadała odpowiedni rodzaj zabezpieczenia, które uniemożliwi czyjeś wkroczenie na serwer i przechwycenie danych osobowych. Swego rodzaju barierą ochronną przed wszelkimi nieuczciwymi zabiegami w sieci okazuje się certyfikat SSL, który odpowiednio dobrany do prowadzonej witryny pozwala zapewnić maksimum poufności.

Dwa warianty

Inwestycja w certyfikat SSL niekoniecznie wymaga uiszczania środków pieniężnych, chociaż najczęściej wybieraną opcją przez posiadaczy witryn www okazuje się właśnie odpłatny produkt, mimo że dostępne są też warianty kompletnie darmowe. Dlaczego zatem internauci uruchamiający swą wirtualną wizytówkę decydują się na dodatkowe koszty, skoro to samo mogą mieć bez ponoszenia jakichkolwiek opłat? W teorii jest to ten sam produkt, zaś w praktyce różnice między bezpłatnymi a odpłatnymi certyfikatami SSL są kolosalne. Kiedy mowa o tych pierwszych, to w ofercie konsument pobierający plik może liczyć jedynie na walidację tożsamości domeny czyli SSL DV – Domain Vlidation. W przypadku drugim natomiast dostępne są dwie dodatkowe walidacje, a mianowicie – SSL OV czyli Organization Validation jaka opiera się na identyfikacji tak tożsamości domeny, jak również i przypisanego jej właściciela oraz SSL EV, czyli Extended Validation a zatem identyfikacja domeny, jej posiadacza i podmiotu biznesowego oraz adresu firmowego.

Konkretne wskazania

Postawienie na certyfikat SSL jako narzędzie ochrony strony internetowej jak najbardziej jest zalecane w dzisiejszych realiach wirtualnych, kiedy coraz gorzej prezentują się statystyki dotyczące cyberprzestępstw. Ponadto, posiadanie specyficznej zielonej ikonki na serwisie jest dla Twoich internautów znakiem szczególnym wskazującym im, że z witryny mogą w pełni swobodnie korzystać, bez obaw o to, iż w razie ewentualnych prób wykradnięcia danych osobowych, padną ofiarą sprawców phishingu. Nie zanotowano jeszcze ani jednego przypadku włamania się na serwer, kiedy strona była chroniona omawianym szyfrowaniem SSL, więc jest to chyba wystarczający dowód na to, że faktycznie opłaca się wnikliwiej przeglądać zakładki rekomendowanych firm takich jak Hekko, która w swoim wachlarzu usługowo-produktowym posiada mnóstwo zróżnicowanych cenowo i jakościowo certyfikatów SSL na każdą kieszeń i rozmaite zapotrzebowania oraz preferencje użytkowników sieci.

komentarze