Radomsko, Łódzkie -5.6o Poniedziałek, 21 Stycznia 2019
Autopromocja redakcja

[AKTUALIZACJA] W Radomsku wybory przebiegają bez zakłóceń

Miasto
Jacek Paszewski

Trwa pierwsza tura wyborów samorządowych w Radomsku. Do tej pory przebiegają spokojnie. Do godz. 12.00, radomszczańska policja nie odnotowała żadnych incydentów związanych z zakłóceniem ciszy wyborczej.

Natomiast jak podała Państwowa Komisja Wyborcza w całym kraju odnotowano 385 incydentów, które mogą być przestępstwem lub wykroczeniem zgodnie z Kodeksem Wyborczym.

Naruszenie zakazu prowadzenia agitacji wyborczej w okresie ciszy wyborczej to wykroczenie, a naruszenie zakazu podawania do publicznej wiadomości wyników sondaży zachowań wyborczych i przewidywanych wyników wyborów - przestępstwo. Zatem ocena, czy w danym przypadku doszło do naruszenia tych zakazów, nie będzie należała do Państwowej Komisji Wyborczej, lecz do organów ścigania i sądów. Dlatego też wszystkie przypadki naruszenia ciszy wyborczej należy zgłaszać policji. 

Natomiast małe niedogodności przy głosowaniu w Obwodowej Komisji Wyborczej, mieszczącej się w ZSE-E, sygnalizują wyborcy za pośrednictwem Twittera Spotted Radomsko.

Po godz. 18.00, naszą redakcję poinformowała kom. Aneta Wlazłowska z policji w Radomsku, że funkcjonariusze otrzymali anonimowe informacje o dowożeniu głosujących do lokali wyborczych. Jak podkreśla policjantka, każda informacja była sprawdzana przez mundurowych.

komentarze