Radomsko, Łódzkie 23o Wtorek, 30 Sierpnia 2016

Znamy zwycięzców konkursu im. J. Popiełuszki

Miasto

Osiemnasta edycja Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. ks.Jerzego Popiełuszki pod hasłem "Zło dobrem zwyciężaj" dobiegła końca. Poznajmy zwycięzców

Fot. MDK RadomskoOsiemnasta edycja Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. ks.Jerzego Popiełuszki pod hasłem "Zło dobrem zwyciężaj" dobiegła końca. Poznajmy zwycięzców.

Poniżej prezentujemy wszystkich zwycięzców oraz wyróżnionych w poszczególnych kategoriach.

Turniej Recytatorski (36 recytatorów)
I miejsceKatarzyna Ciszewska z Uniwersytetu Łódzkiego
II miejsce exaequoKamil Suszczyk z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku przygotowany przez Panią Grażynę Biela i Arkadiusz Wasiel z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczercowie, przygotowany przez Panią Małgorzatę Swędrak
III miejsce ex aeuqoMagdalena Kulis z Młodzieżowego Domu Kultury w Żyrardowie, przygotowana przez Panią Ewę Klocińską i Adam Sobaniec z Piotrkowa Trybunalskiego
Wyróżnienia otrzymali:
- Igor Rabenda z Publicznego Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego w Kietlinie przygotowany przez Panią Jadwigę Podawcę
- Adrian Półtorak z Miejskiego Domu Kultury w Opocznie, przygotowany przez Panią Annę Przygodzką
- Michał Trojan z Miejskiego Domu Kultury w Opocznie, przygotowany przez Panią Annę Przygodzką
- Justyna Sobolewska z II Liceum im. Jana Kochanowskiego w Bełchatowie, przygotowana przez Panią Małgorzatę Rychlik i ks. Adama Gucwa
- Zuzanna Goska z Miejskiego Domu Kultury w Opocznie, przygotowana przez Panią Annę Przygodzką
- Gabriela Staszewska z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, przygotowana przez Panią Agnieszkę Wtorkowską
- Marta Suwart z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Radomsku, przygotowana przez Panią Elżbietę Zatoń.

Turniej "Wywiedzione ze słowa" (4 wykonawców)
I miejsce – Komisja nie przyznała 
II miejsce ex aequoJoanna Strączyńska z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, przygotowana przez Panie Marzannę Lempart i Anitę Pawlak Zygmę i Arkadiusz Wasiel z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczercowie, przygotowany przez Panią Małgorzatę Swędrak
Wyróżnienie otrzymał Martin Randall z Publicznego Gimnazjum Nr 4 w Piotrkowie Trybunalskim, przygotowany przez Panią Izabelę Mazurczyk.

Turniej "Teatr Jednego Aktora" (3 wykonawców)
I miejsceAngelika Chałubek z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. Stefana Grota Roweckiego w Piotrkowie Trybunalskim, przygotowana przez Panią Bożenę Kwiatkowską
II miejsceJustyna Kowalewska z Publicznego Gimnazjum Nr 4 w Piotrkowie Trybunalskim, przygotowana przez Panią Izabelę Mazurczyk
III miejsceMariola Pirek z Publicznego Gimnazjum Nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim, przygotowana przez Panią Annę Jagiełło – Hoffman.

Turniej Poezji Śpiewanej (7 wykonawców)
I miejsce – Natalia Stolarska z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, przygotowana przez Panią Marzannę Lempart
II miejsceAngelika Chałubek z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. Stefana Grota Roweckiego w Piotrkowie Trybunalskim, przygotowana przez Panią Bożenę Kwiatkowską
III miejsceArkadiusz Wasiel z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczercowie, przygotowanemu przez Panią Małgorzatę Swędrak
Wyróżnienie otrzymała Karolina Zajda z Liceum Ogólnokształcącego im. Czesława Miłosza w Szczercowie, przygotowana przez Panią Karolinę Kamińską.

Do konkursu przystąpiło w sumie aż 50 recytatorów. Patronat Honorowy nad Konkursem objął Ks. Kanonik Tadeusz Bożełko – Proboszcz Parafii Św. Stanisława Kostki w Warszawie.

Wszystkim laureatom gratulujemy!

komentarze