Radomsko, Łódzkie 21o środa, 18 Lipca 2018
Autopromocja reklama

Zebranie zarządu miejskiego OSP

Miasto
Tomasz Kolmasiak

We wtorkowe popołudnie, 4 lipca spotkali się w Urzędzie Miasta przedstawiciele jednostek OSP z terenu miasta Radomska. W spotkaniu uczestniczył prezydent miasta, Jarosław Ferenc, który od 2016 roku zasiada w zarządzie miejskim OSP.

Na spotkanie w urzędzie przybyli oprócz prezydenta także pracownicy UM odpowiedzialni za sprawy bezpieczeństwa i ochotnicze straże pożarne. Przedstawiciele zarządu miejskiego OSP omówili ilość zdarzeń, w jakich brały poszczególne jednostki i tak np.: OSP Bogwizdowy 23 zdarzenia, OSP Folwarki 5 zdarzeń, OSP Stobiecko Miejskie 78 zdarzeń. OSP Sucha Wieś nie posiada samochodu i z racji tego nie uczestniczyła w zdarzeniach, OSP Radomsko również z powodu braku przeszkolonych strażaków. Jednostki zabezpieczały też miejskie imprezy jak Dni Radomska czy galę boksu.

Uczestnicy spotkania prosili, aby zachęcić druhów do korzystania bezpłatnych (finansowanych przez Urząd Miasta) badań lekarskich uprawniających do aktywnego działania w straży. Osobną sprawą są szkolenia strażackie, które mogą być trudne do przejścia dla niektórych osób. Automatycznie odpadają np.: osoby nie mogące pracować na wysokości z powodów zdrowotnych.

Poruszono też kwestię miejskich zawodów pożarniczych, których termin wstępnie zaplanowano na niedzielę, 6 sierpnia. Warunkiem ich organizacji jest zgłoszenie się kilku chętnych jednostek. Zwycięska drużyna będzie reprezentować miasto na powiatowych zawodach strażackich we wrześniu. Dyskutowano m.in. o tym czy każda drużyna podczas miejskich zawodów ma startować na własnej motopompie, czy wyznaczona ma być jedna, na której będą działać wszystkie biorące udział jednostki.

komentarze