Radomsko, Łódzkie 4o Wtorek, 23 Października 2018

Zagrali w szczytnym celu

Sport i rekreacja
Jacek Paszewski

5 014,50 zł – tyle dokładnie zebrali organizatorzy turnieju charytatywnego w Przedborzu. Celem była pomoc dla chorego na neuroblastom Piotrusia z gminy Rozprza. Turniej, którego organizatorami były Pilica Przedbórz oraz OZPN Piotrków.

Turniej wygrał Błysk Aleksandrów, który w finale pokonał Luciążankę Przygłów 4:2. Trzecie miejsce zajęła Victoria Żytno po zwycięstwie w rzutach karnych nad Przyjaciółmi Widzewa. Na kolejnych pozycjach uplasowały się: VIS Gidle, ESPN Bełchatów, Pilica Przedbórz, Start Niechcice, Dynamo Woźniki i RKS Radomsko.

Ale nie wygrana była najważniejsza, tylko pomoc dla Piotrusia Święconki, półtorarocznego mieszkańca wsi Łazy Dąbrowa, który zachorował na neuroblasomę — nowotwór złośliwy współczulnego układu nerwowego. Jest w trakcie chemioterapii, ale przed nim jeszcze operacja usunięcia guza oraz immunoterapia. To właśnie na nią potrzebne są pieniądze — cały milion złotych, bo leczenie nie jest refundowane. Pomóc może każdy fundacja Vive Serce Dzieciom 24 1050 1416 1000 0022 7856 1093 z dopiskiem Piotr Święconek.

info: Starostwo Powiatowe

komentarze