Radomsko, Łódzkie 20o środa, 18 Lipca 2018
Autopromocja reklama

Zachęcają do wymiany pieców

Miasto
Tomasz Kolmasiak

Wymień nieekologiczny piec centralnego ogrzewania na bardziej ekologiczne źródło ciepła – zachęca radomszczański magistrat. Dekracje można składać jeszcze przez kilka dni.

Do 16 października można składać deklaracje na wymianę starych pieców na te nowej generacji bądź podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej. Do 40% kosztów inwestycji sfinansuje Miasto Radomsko dzięki 2,5 mln dotacji pozyskanej z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Dobrą informacją jest to, że mieszkańcy nie będą musieli odprowadzać podatku dochodowego od kwoty otrzymanej dotacji. Dotyczy to zarówno mieszkańców, którym już przyznano dotacje, jak i tym, którzy swój akces złożą podczas dodatkowego naboru.

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej przychylił się bowiem do wniosku Prezydenta Miasta Radomska w sprawie interpretacji przepisów, odnoszących się do konieczności wystawiania przez miasto rozliczenia PIT – C8. Prezydent we wniosku do DKIS zwrócił uwagę, iż dotacja jaką otrzymuje mieszkaniec na dofinansowanie zadań ekologicznych z budżetu gminy nie stwarza obowiązku wystawiania rozliczeń PIT – C8, ponieważ zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 129 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych "dotacje w rozumieniu przepisów o finansach publicznych, otrzymane z budżetu państwa lub jednostek samorządu terytorialnego są wolne od podatku dochodowego".

Obecnie trwa dodatkowy nabór deklaracji udziału w programie ograniczania niskiej emisji. Zainteresowani mogą je składać  do poniedziałku 16 października br.  w pokoju 311 Urzędu Miasta Radomska. Deklarację można pobrać ze strony www.radomsko.pl, w zakładce: Biuro Obsługi Interesantów - Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Odpadami.

komentarze