Radomsko, Łódzkie 5o Wtorek, 23 Października 2018

Z myślą o seniorach

Miasto
Tomasz Kolmasiak

Z okazji Dnia Seniora w salce parafialnej przy kościele NMP Królowej Polski w Radomsku zaproponowano ciekawy program obchodów dla starszych mieszkańców naszego miasta.

14 listopada przypada Dzień Seniora, który obchodzony jest w całej Polsce. Również w Radomsku, gdzie seniorów zaproszono do budynku parafialnego przy kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski przy ulicy Piastowskiej. O tym jak zdrowo się odżywiać, opowiedziała Aleksandra Kubicz, dyrektor Centrum Medycznego AGAMED. Wszystkim chętnym mierzyła także ciśnienie oraz poziom cukru.

Natomiast o tym, jak dbać o zdrowie psychiczne, nie dawać się stresowi oraz samotności, która to często towarzyszy starszym ludziom, mówił psycholog Adrian Stojecki, kierownik Specjalistycznego Centrum Psychoterapii i Terapii Uzależnień ProMental. Prelekcje przebiegły w miłej atmosferze wzajemnych rozmów przy herbacie i cieście. Następnie uczestnicy udali się na nabożeństwo, a później na występ artystyczny Radomszczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Dzień Seniora był zadaniem współfinansowanym przez Miasto Radomsko.

komentarze