Radomsko, Łódzkie 4o Wtorek, 23 Października 2018

W Radomsku będzie basen za 26 mln zł

Miasto
Jacek Paszewski

Jest nareszcie dobra wiadomość dla mieszkańców Radomska. W naszym mieście powstanie nowy kompleks basenów sportowo-rekreacyjnych

Miasto Radomsko pozyskało właśnie dofinansowanie w kwocie 7 362 699,99 zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Natomiast całkowity koszt budowy wyniesie 26 110 700,03 zł.

Taką dobrą wiadomość przekazali na konferencji prasowej zorganizowanej w Urzędzie Miasta 12 grudnia, marszałek woj. łódzkiego Witold Stepień, prezydent Jarosław Ferenc, wiceprezydent Jacek Belka, przewodniczący Rady Miasta Łukasz Więcek i miejscy radni z Platformy Obywatelskiej.

- Zarząd województwa podjął uchwałę wyłaniająca 34 projekty w konkursie związanym z turystyką. Angażujemy w nie ponad 140 mln zł w całym województwie. Jednym z tych projektów jest aplikacja Radomska. Wnioskowana kwota  opiewała na sumę 7 362 699,99 zł jako pomoc inwestycyjna na infrastrukturę sportową wielofunkcyjną i rekreacyjną – mówił podczas konferencji marszałek Witold Stępień.

Pozostała część inwestycji zostanie sfinansowana z środków własnych Urzędu Miasta, które zostały zabezpieczone w Wieloletniej Prognozie Finansowej. W trakcie realizacji inwestycji miasto będzie się starało o kolejne środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Łodzi oraz programów Ministerstwa Sportu i Turystyki. Ich  pozyskanie zmniejszy koszty własne budowy kompleksu sportowo-rekreacyjnego.

Dzięki środkom z Urzędu Marszałkowskiego możliwa stanie się budowa długo wyczekiwanego kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ulicy św. Jadwigi Królowej, w którego skład wchodzić będą trzy baseny kryte (sportowy, rekreacyjny, brodzik dla dzieci ze zjeżdżalnią zewnętrzną o długości min. 50 m oraz trzy wanny do hydromasażu), basen zewnętrzny wraz z wodnym placem zabaw, saunarium (sauna parowa, sucha, solna i infrared), park edukacyjny.

Będzie też strefa gościnna. W jej skład wejdzie  pięć pokoi 4 osobowych z łazienkami oraz pięć pokoi 2 osobowych z łazienkami.

- Pozyskane dofinansowanie to pierwszy krok ku temu, by w mieście powstał  duży funkcjonalny kompleks basenowy. Obecny basen, który powstał w połowie lat 80. XX wieku nie spełnia już żadnych parametrów. Poprzednie władze chciały ten basen zburzyć i w tym miejscu wybudować drugi obiekt. Natomiast wspólnie z radnymi doszliśmy do porozumienia, że lokalizacja basenu na starym miejscu nie jest dobra ponieważ, z jednej strony zamyka nam możliwość przez 2-3 lata funkcjonowania basenu a poza tym nie mam tam już miejsca – zauważa prezydent Jarosław Ferenc.

Zadowolenia z pozyskania dofinansowanie nie kryje także rady Platformy Obywatelskiej, Rafał Dębski.

- Jako przewodniczący Komisji Rozwoju Miasta i Planowania Przestrzennego, muszę powiedzieć, że informacja pana marszałka Witolda Stępnia napawa mnie optymizmem. Decyzja, którą podjęliśmy o tym, aby budować nowy kompleks sportowo-rekreacyjny uzyskała dziś pozytywny finał. Dodam, że taki obiekt był długo wyczekiwany i w przeciągu dwóch lat mieszkańcy Radomska będą mogli zobaczyć jak ten obiekt powstanie - powiedział radny.

- Cieszę się, że tak ważny punkt programu Platformy Obywatelskiej w Radomsku i klubu miejskich radnych Platformy Dialogu, jest realizowany. Jest realizowany dzięki dobrej współpracy z prezydentem Jarosławem Ferencem z Urzędem Miasta, z Urzędem Marszałkowskim – mówił z kolei Łukasz Więcek, przewodniczący Rady Miasta w Radomsku.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem pierwsze prace powinny rozpocząć na jesieni 2018 roku.

Na naszym profilu na Facebooku transmitowaliśmy na żywo przebieg konferencji.

komentarze