Udany debiut Rafała Ozgi - Radomsko24.pl

Udany debiut Rafała Ozgi

Udanie rozpoczął pracę Rafał Ozga na trenerskiej ławce RKS Radomsko. W sobotę 28 kwietnia jego podopieczni wygrali z Polonią Piotrków 5:1 (3:0) w spotkaniu 19. kolejki piotrkowskiej klasy okręgowej.

W minionym tygodniu doszło do roszady na trenerskiej ławce w RKS Radomsko. Dotychczasowego trenera żółto-niebieskich Tomasza Zadwornego zastąpił związany z klubem w przeszłości Rafał Ozga.

- Zmiana na stanowisku trenera nastąpiła, gdyż zarząd nie był zadowolony z wyników, jakie drużyna ostatnio osiągała i z całokształtu pracy. Myślę, że to wyjdzie z korzyścią dla drużyny i klubu. Trener Ozga umowę z klubem podpisał do końca sezonu. Jeżeli trener sprawdzi się, to umowę przedłużymy – powiedział tuż przed spotkaniem Radosław Pawelec, prezes RKS.

Samo spotkanie dla RKS ułożyło się już do 33 minuty, kiedy to w tym czasie gospodarze strzeli Polonii trzy bramki. Autorami byli Krystian Wojtczak w 17. min. Kacper Banasiak w 26 min. oraz Kamil Sadziński w 33 min. (była to jego pierwsza bramka zdobyta dla drużyny RKS w obecnym sezonie). W drugiej połowie wynik na 4:0 podwyższa Kacper Zieliński w 74 min. Wysokie prowadzenie uśpiło nieco czujność obrońców gospodarzy. Na osiem minut przed końcem spotkania honorowe trafienie dla Polonii notuje Adrian Malicki. Wynik w doliczonym czasie gry (93 minuta) ustala Kamil Sadziński.

- Ten mecz był dla nas bardzo ważny. Zwycięstwo to motywuje chłopaków. Bardzo fajnie, że wygraliśmy to spotkanie. Teraz atmosfera w drużynie będzie szła w lepszym kierunku. W każdym następnym meczu musimy zdobywać punkty i myślę, że na koniec będzie dobrze – powiedział po spotkaniu trener Rafał Ozga.

RKS Radomsko – Polonia Piotrków Tryb 5:1 (3:0)

Krystian Wojtczak 17, Kacper Banasiak 26, Kamil Sadziński 33, 93, Kacper Zielński 74 – Adrian Malicki 82.

Sędziował: Dawid Jałmużna

Widzów ok. 500

RKS Radomsko: W. Baranowski – K. Michalak, M. Michalski, S. Kowalski, K. Wojtczak, B. Kondracki, K. Sadziński, B. Turniak, D. Nowaczyk, D. Grzejda, K. Banasiak.

PKS Polonia Piotrków: F. Błażejewski, I. Yermakov, K. Grobelny, R. Ornafa, D. Kamocki, A. Cieślik, K. Szymor, J. Bąbol, T. Wrona, M. Jakubiak, A. Malicki.

Wyniki 19. kolejki:

sobota - 28 kwietnia

Start Lgota Wielka - Omega II Kleszczów 8:1 (5:1)
RKS Radomsko - Polonia Piotrków 5:1 (3:0)
GUKS Gorzkowice - Szczerbiec Wolbórz 3:5 (0:4)
MGKS Drzewica - Astoria Szczerców 1:2 (1:0)

4. Czarni Rozprza               18    32  32:36

Kolejny mecz RKS rozegra 1 maja o godz. 17.00 z GUKS Gorzkowice (spotkanie zaległe).