Radomsko, Łódzkie 13o Niedziela, 27 Maja 2018
ważne informacje
  • 17:05 Konsultacje w sprawie przebudowy ulicy Reymonta czytaj dalej

Szukają lokalnych liderów

Miasto
Tomasz Kolmasiak

Rozpoczęła się rekrutacja liderów do akcji pod nazwą SZLACHETNA PACZKA i AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI. Jest to ogólnopolski wolontariat organizowany przez Stowarzyszenie WIOSNA. Możliwość zdobycia wyjątkowego doświadczenia będzie miało szansę ok. 60 osób z terenu całym województwa łódzkiego (w tym jedna z Radomska). Kandydaci mogą zgłaszać się do 30 czerwca przez stronę organizatora www.superw.pl.

Do zadań Lidera należy całoroczne zarządzanie projektem – SZLACHETNĄ PACZKĄ lub AKADEMIĄ PRZYSZŁOŚCI na terenie swojego zamieszkania. Lider ma za zadanie rekrutację wolontariuszy i koordynację ich pracy. Głównym zadaniem jest odnalezienie najbardziej potrzebujących rodzin i dzieci z problemami, a następnie połączenie ich z fundatorami chcącymi przygotować dedykowaną dla nich pomoc. W samym w zeszłym roku dzięki pracy 43 liderów Szlachetnej Paczki pomoc trafiła do 1175 rodzin z całego województwa. W całym kraju pomoc otrzymało już blisko 19 tysięcy rodzin.

– Wolontariat w Paczce i Akademii nie jest poświęcaniem się, tylko rozwijaniem siebie, zdobywaniem nowych kompetencji – w tym biznesowych – zaznacza ks. Jacek WIOSNA Stryczek, prezes Stowarzyszenia WIOSNA. To także cenny atut w CV.

Jak się zgłosić?
1. Wypełnij krótki formularz na stronie www.superw.pl
2. Przyjedź na szkolenie, gdzie dowiesz się wszystkiego o byciu Liderem.
3. Przejdź przez rozmowę rekrutacyjną.
4. Podejmij decyzję o rozpoczęciu największego wyzwania swojego życia.
5. Podpisz umowę i zacznij działać!
Rekrutacja Liderów potrwa do 30 czerwca. Ze względu na ograniczoną liczby lokalizacji, kolejność zgłoszeń ma znaczenie. Nie warto zwlekać!
Zgłoszenia przyjmowane są na stronie www.superw.pl

komentarze