Radomsko, Łódzkie 4o Niedziela, 19 Listopada 2017

Szpital przyjmie młodych pacjentów z Piotrkowa Trybunalskiego

Powiat
Janusz Taranek

Do Szpitala Powiatowego w Radomsku, dotarło pismo informujące o zaprzestaniu świadczenia usług z zakresu pediatrii w Szpitalu Wojewódzkim w Piotrkowie Trybunalskim. W związku z zaistniałą sytuacją radomszczański szpital zgodził się na przyjmowanie młodych pacjentów z powiatu piotrkowskiego.

Pismo dotyczące zamknięcia Oddziału Pediatrycznego w piotrkowskiej placówce zdrowotnej zawierało informację, iż od 1 listopada szpital nie będzie udzielał świadczeń stacjonarnych z zakresu pediatrii. W liście zwrócono się z prośbą o wyrażenie zgody na przyjmowanie pacjentów z terenu powiatu piotrkowskiego.

- Szpital wyraził zgodę na objęcie pacjentów opieką, którzy będą zgłaszali się od naszego oddziału z terenu powiatu piotrkowskiego. Nasza placówka posiada 25 łózek na Oddziale Pediatrycznym, jeśli będą one dostępne, to dzieci będą przyjmowane do nas. Obecnie na oddziale przebywa 18 młodych pacjentów. W szczególnych sytuacjach będzie można dostawić łóżka na oddział – wyjaśnia Przemysław Drozdek z radomszczańskiego szpitala.

komentarze