Radomsko, Łódzkie 10o Piątek, 20 Października 2017
ważne informacje

Szpital po awarii prądu pracuje normalnie

Miasto
Jacek Paszewski

Po awarii prądu (19 kwietnia), radomszczański szpital powiatowy pracuje już normalnie.

- Awaria sieci energetycznej została usunięta. Szpital Powiatowy w Radomsku powrócił do normalnego funkcjonowania. W placówce swoją pracę zakończył sztab kryzysowy. Sytuacja nadal jest nadzorowana i kontrolowana. Newralgiczne oddziały zasilane przez agregaty prądotwórcze pracują już normalnie. Pracownie diagnostyczne wznowiły swoją działalność. Wszystkim uczestniczącym w posiedzeniach szpitalnego zespołu zarządzania kryzysowego oraz kierownikom/ ordynatorom oddziałów szpitalnych za pracę w trybie kryzysowym serdecznie dziękujemy. Wszystkich pacjentów za powstałe utrudnienia i niedogodności przepraszamy a także dziękujemy za wyrozumiałość w tym szczególnym dla naszej jednostki czasie – czytamy na fanpage szpitala na Facebooku.

Wcześniej, na posiedzeniu sztabu kryzysowego w starostwie powiatowym (o godz. 12.30), dyrektor szpitala Piotr Kagankiewicz zapewniał:

Nasi pacjenci mogą czuć się bezpiecznie, dzięki własnym agregatom i zasilaniu awaryjnemu dostarczamy prąd do wszystkich stanowisk bezpośrednio ratujących życie, sal operacyjnych, kardiologii inwazyjnej, OIOMU i SOR. Pracują przychodnie, odwołane zostały jednak wszystkie planowe przyjęcia.

O skutkach ataku zimy w Radomsku i powiecie informowaliśmy w tym miejscu.

komentarze