Radomsko, Łódzkie 6o Poniedziałek, 23 Października 2017

Szóstka Radomsko wygrywa w Koninie

Sport i rekreacja
Jacek Paszewski

SP Szóstka Radomsko wygrywa prestiżowy Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej w Koninie im. Olka Ruminkiewicza i zdobywa tym samym Puchar Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Zawodnicy SP Szóstka Radomsko w składzie: Kajetan Misztalski, Patryk Zamożny, Adam Rybak, Mateusz Michalski, Łukasz Musiał, Bartek Wysocki, Igor Boruta, Szymon Rybak, Mateusz Waloch, Szymon Błaszczak wyjechali na turniej już w ostatni czwartek, by od piątkowego poranka stawić się na turnieju.

Piątkowe (24 marca) zmagania zaczęli od wygranej 5:1 z SP Kalisz. Cały piątek toczyły się mecze grupowe by w końcowym rozrachunku wyłonić drużyny, które zagrają w sobotnich finałach. Drużyna SP Szóstka Radomsko wygrywając wszystkie mecze zajęła pierwsze miejsce w grupie i zakwalifikowała się do finałów.

W półfinale Szóstka stoczyła niezwykle wyrównany bój i wygrała z drużyną SP 8 Kalisz 2:1. Finałowy mecz rozegrano o godzinie 15 i po spektakularnym zwycięstwie 6:0 nad SP 5 Turek, Szóstka Radomsko zdobyła tytuł mistrza turnieju. Bramki w finale zdobyli: Kajetan Misztalski, Mateusz Michalski,Łukasz Musiał, Bartek Wysocki.

Radość i euforia nie miały granic tym bardziej iż jest to turniej bardzo prestiżowy ponieważ spotykają się w nim i rywalizują zawodnicy reprezentujący własne szkoły ale na co dzień grający w bardzo dobrych i znanych klubów piłkarskich.

Warte uwagi jest również to, iż bramkarz SP Szóstka Radomsko Patryk Zamożny został uznany za najlepszego bramkarza turnieju a trenerzy Szóstki za najlepszych trenerów.

Szczególne gratulacje i podziękowania otrzymał Trener Artur Kowalski, który od lat z wielką pasją i oddaniem wkłada niesamowicie dużo serca i pracy w rozwój zawodników przenosząc i zarażają swoją miłością do piłki nożnej.

Nagrody ufundowane były przez premier Beatę Szydło, prezesa PZPN Zbigniewa Bońka a puchar przez  prezydenta miasta Konina Józefa Nowickiego.

komentarze