Radomsko, Łódzkie 16o Wtorek, 17 Lipca 2018
Autopromocja reklama

Sypnęło śniegiem. Akcja zima w Radomsku

Miasto
Redakcja

Dzisiejszej nocy i wczesnym porankiem zima przypomniała o sobie. Sypnęło obficie śniegiem. Na drogach i chodnikach pojawiły się grube warstwy białego puchu, co z pewnością utrudniało poruszanie się pieszym i kierowcom.

W Radomsku, z negatywnymi skutkami zimy od wczesnych godzin porannych walczyli drogowcy. Na terenie miasta odśnieżanie rozpoczęto około godz. 4.00. Na drogi wyjechało 7 jednostek, w tym: 5 pługsolarek i 2 pługi.

 - W pierwszej kolejności zostały odśnieżone drogi powiatowe. Kolejne są drogi pierwszej kategorii odśnieżania: Reymonta, Warszyca, Tysiąclecia, 11 Listopada, Al. Jana Pawła Reymonta, Armii Krajowej, Ciepła – informuje Karolina Turowska z Biura Prasowego UM Radomsko.

Następnie odśnieżane będą drogi drugiej kategorii ul. Skłodowska, Grota Roweckiego, Kilińskiego.

Sytuację na drogach w Radomsku o poranku, dodatkowo skomplikował wypadek na DK 1. Około godz. 5.14, samochód ciężarowy przewrócił się na bok, blokując drogę w stronę Częstochowy. Kierowca został przewieziony do szpitala, gdzie po opatrzeniu został wypuszczony do domu. Policja wyznaczyła objazdy przez Radomsko DK 91 (ul. Narutowicza) oraz DK 42 (ul. Brzeźnicka)

Zgłoszenia o stanie dróg w Radomsku przyjmuje Wydział Bezpieczeństwa i Porządku pod numerem telefonu alarmowego:  44 681 0000.

komentarze