Sukcesy zapaśników ZKS na mistrzostwach województwa

Sukcesy zapaśników ZKS na mistrzostwach województwa Fot. UM Radomsko

17 marca młodzicy ZKS Radomsko zanotowali dobry start w Otwartych Mistrzostwach Województwa z Zapasach w Brzozie koło Piotrkowa Trybunalskiego.

W sobotnim turnieju wystartowało sześciu zawodników ZKS Radomsko. Aż czterech z nich wróciło z medalami.

Wszystkie pojedynki przed czasem wygrał Filip Loch - medalista Polski - zajmując pierwsze miejsce w kategorii wagowej 48 kg. Drugi z krążków zdobył Jakub Matusiak. Zajął trzecie miejsce, w kategorii 48 kg. Przegrał jedynie z klubowym kolegą Filipem Lochem. Natomiast trzeci medal dla ZKS-u zdobył Dawid Służewski, startujący w kategorii 41 kg. Czwartym medalistą został Oliwier Tyl. W sportowej walce o brąz ulegli Ernest Jędrasiak - kategoria wagowa 48 kg i Dawid Karbowski - kategoria wagowa 61 kg. To był kolejny dobry występ radomszczańskich zawodników.

ZKS zajął czwarte miejsce w klasyfikacji klubowej. Do podium zabrakło 2 pkt. Trenerami zawodników są Piotr Stępień i Konrad Terka.