Radomsko, Łódzkie 10o Piątek, 20 Października 2017
ważne informacje

Starter Radomsko, czyli program wsparcia dla przedsiębiorców

Miasto
Jacek Paszewski

Z inicjatywy Centrum Nowoczesnych Inwestycji w Radomsku startuje program wsparcia dla początkujących przedsiębiorców. Starter Radomsko będzie inkubatorem przedsiębiorczości budowanym etapowo i przy udziale lokalnej społeczności.

Program kierowany jest do biznesu lokalnego z sektora MŚP i młodych radomszczan, którzy dopiero poszukują własnej ścieżki kariery. Starter zaoferuje im wiedzę i inspirację pod postacią spotkań oraz treści online oraz wsparcie prawne, a w przyszłości również administracyjne.

– Inicjatywa ma stymulować lokalną przedsiębiorczość opartą na wiedzy. Chcemy zaszczepić kulturę przedsiębiorczości w młodych mieszkańcach miasta i zachęcić lokalne firmy do stosowania nowoczesnych rozwiązań online, a także skorzystania z instrumentów wsparcia dla biznesu – wskazuje Jarosław Wojdełko, kierownik Centrum Nowoczesnych Inwestycji.

Starter Radomsko ma być budowany etapowo, podobnie jak startupy – oszczędnie i dopasowując się do oczekiwań rynku. W początkowym etapie w zakres oferty wejdą:

- treści edukacyjne i motywacyjne regularnie udostępniane na fanpage inicjatywy: www.facebook.com/Starter-Radomsko
- organizowane w mieście szkolenia oraz spotkania inspiracyjne, dedykowane młodym mieszkańcom oraz przedsiębiorcom www.starter.radomsko.pl
- wsparcie prawnika w zakresie konsultacji bądź przygotowania wniosku o dofinansowanie działalności.

W dłuższej perspektywie Starter ma zapewnić kompleksowe wsparcie w przełożeniu pomysłu biznesowego na działalność, w tym wsparcie administracyjne, prawne i finansowe. Planowane jest także stworzenie przestrzeni co-workingowej.

– Starter Radomsko ma pomóc otworzyć miasto i region na nowe możliwości, które przyciągną inwestorów, wpłyną na rozwój małego lokalnego biznesu i zintegrują mieszkańców -  twierdzi prezydent Miasta Radomsko Jarosław Ferenc, dodając  miasto stawia przede wszystkim na wiedzę, nowoczesne rozwiązania i społeczność, a dopiero w dalszej kolejności na twardą infrastrukturę.

komentarze