Radomsko, Łódzkie 4o Niedziela, 19 Listopada 2017

Spotkanie informacyjne dla obywateli Ukrainy

Alert 112
Jacek Paszewski

Z inicjatywy dzielnicowych doszło do spotkania z 40 pracownikami jednej z firm prowadzących działalność na terenie radomszczańskiej strefy przemysłowej. Spotkanie dedykowane było przede wszystkim obywatelom Ukrainy przebywającym i pracującym na terenie Radomska.

Dzielnicowi opowiedzieli o regulacjach prawnych obowiązujących w Polsce. Wymienili najczęściej popełniane na terenie powiatu radomszczańskiego czyny zabronione, w tym przez cudzoziemców. –

- Policjanci przybliżyli granice kary za poszczególne wykroczenia oraz przestępstwa, przytaczając liczne przykłady. Mundurowi wskazali Ukraińcom sposób postępowania w przypadku naruszenia ich praw i wolności. Prelegentem przybliżającym cudzoziemcom zagadnienia z zakresu prawa pracy był radca prawny Mariusz Czapski. Podobne spotkania będą organizowane również na terenie innych firm zatrudniających cudzoziemców – informuje podkom. Aneta Wlazłowska, rzecznik policji w Radomsku.

Policjantka przypomina, że dane dotyczące dzielnicowych z poszczególnych, przydzielonych rejonów służbowych dzielnicowych można szybko znaleźć przy pomocy aplikacji "Moja Komenda".

komentarze