Radomsko, Łódzkie 4o Niedziela, 19 Listopada 2017

Ruszyły pierwsze powiatowe zawody wspinaczkowe

Powiat
Janusz Taranek

Właśnie rozpoczęto pierwszą edycję zawodów wspinaczkowych „Mega Wspin” o Puchar Starosty Radomszczańskiego. Zawody przeznaczone są dla dzieci ze szkół podstawowych oraz młodzieży gimnazjalnej.

Jak wyjaśnia jeden z organizatorów zawodów Grzegorz Ciepielewski, zawody wspinaczkowe jakie odbywają się w Powiatowej Hali Sportowej cieszą się dużym zainteresowaniem młodzieży powiatu radomszczańskiego. Do tej pory zgłosiło się ponad 50 uczestników, jednak lista uczestników zostanie zamknięta dopiero o godzinie 17.00.

Pierwszy dzień zawodów przeznaczony jest na eliminacje, natomiast najlepsi zawodnicy zmierzą się w finale, który odbędzie się w sobotę 5 listopada. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, statuetki oraz medale.

- Młodzież startuje w czterech kategoriach, chłopcy i dziewczynki z klas podstawowych 4-6 oraz chłopcy i dziewczynki z klas gimnazjalnych 1-3. Nie wspinamy się na czas ale punktujemy przebyte ścieżki w zależności od ich trudności. Trasy są dostosowane do wieku uczestników, dla uczniów podstawówki są łatwiejsze, a dla uczniów gimnazjów trochę trudniejsze – mówi Grzegorz Ciepielewski.

komentarze