Radomsko, Łódzkie 16o Wtorek, 17 Lipca 2018
Autopromocja redakcja

ROF 2017: Czytali Różewicza w przestrzeni miasta

Kultura i rozrywka
Tomasz Kolmasiak

Czy miejsce poezji to tylko odwiedzane przez nielicznych wieczorki poetyckie w bibliotekach i w domach kultury? Niekoniecznie. O tym, że poezja może być czytana wszędzie, przekonywali organizatorzy Różewicz Open Festiwal.

Radomszczanie Czytają Różewicza w Przestrzeni Miasta to jeden z wielu punktów bogatego programu różewiczowskiego festiwalu w naszym mieście.

W niedzielny wieczór, 8 października w miasto ruszyła niewielka grupa osób, aby promować twórczość urodzonego w Radomsku Tadeusza Różewicza. Odwiedzili radomszczańskie restauracje („Las” i „Castelli”), gdzie czytali fragmenty twórczości literackiej utalentowanego rodaka. Na koniec wrócili do Miejskiego Domu Kultury, gdzie w tamtejszej przytulnej i gościnnej kawiarence, dalej prezentowali twórczość Różewicza.

W nietypowym happeningu wzięli udział: aktor filmowy i teatralny Mirosław Zbrojewicz, dziennikarz Janusz Kucharski oraz Anna Wieczur – Bluszcz, która czuwała nad całością. To nie był koniec niedzielnych atrakcji – krótko potem na deskach MDK wystawiono spektakl Ośrodka Praktyk Teatralnych „Gardzienice" pt: „Świadkowie, albo nasza mała stabilizacja" w reżyserii Michała Zdunika.

komentarze