Autopromocja redakcja

RKS wygrywa w meczu na szczycie

Sport i rekreacja
Jacek Paszewski

RKS Radomsko wygrywa w meczu na szczycie piotrkowskiej klasy okręgowej z Astorią Szczerców 3:0 (2:0). Dzięki temu zwycięstwu przewaga drużyny z Radomska nad drugą Astorią wzrosła do 10 punktów.

Licznie przybyli kibice na sobotnie spotkanie (12 maja) liczyli, że RKS wygra to spotkanie, wszak to zdecydowany lider tabeli, a Astoria zajmuje drugie miejsce.

Już od pierwszego gwizdka sędziego drużyna trenera Rafała Ozgi, ruszyła do ataku na bramkę strzeżoną przez Oskara Piernickiego W pierwszej części spotkania wyróżniającym się zawodnikiem RKS był Bartosz Turniak. To właśnie ten piłkarz otworzył wynik spotkania na 1:0 w 22. minucie. Chwilę później po strzale Krystiana Wojtczaka z 12 metrów, piłka minimalnie minęła bramkę drużyny gości. W 36. minucie ponownie na listę strzelców wpisuje się Bartosz Turniak, który chwilę wcześniej kilkoma zwodami minął obrońców Astorii. W tej części meczu zespół Astorii ograniczył się jedynie do gry z kontry oraz blokowaniu dostępu do własnego pola karnego.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. To zespół RKS dyktował warunki gry. W 47. minucie do rzutu wolnego w okolicy 16 metrów podszedł Kondracki. Po jego strzale piłka przechodzi tuż obok prawego słupka bramki Astorii. W 62. okazję do podwyższenia marnuje Krystian Wojtczak. Ten sam zawodnik na 10 minut przed końcem spotkania, wykorzystuje zamieszanie w polu karnym Astorii i z kilku metrów ładuje piłkę do siatki, ustalając tym samym wynik na 3:0. Dla Wojtczaka była to 20. bramka w sezonie.

Dzięki temu zwycięstwu drużyna RKS Radomsko nad drugą właśnie Astorią Szczerców wzrosła do 10 punktów.

- Do końca zostało co prawda pięć spotkań i mamy te 10 punktów przewagi, ale sezon się nie skończył. W dzisiejszym meczu fajnie zagrał Bartek Turniak, który strzelił dwie bramki. Bardzo dobrze też pracował w tym meczu. Miał dobre dośrodkowania i kilka sytuacji do strzelenia. Zasługuje na wyróżnienie podobnie jak i cały zespół – powiedział po spotkaniu Rafał Ozga, trener RKS.

- Jestem zadowolony z postawy drużyny i z dzisiejszych 3 punktów. Pokonać Astorię 3:0 do jest dobry wynik – mówił z kolei prezes RKS, Radosław Pawelc.

Do końca rozgrywek zostało tylko 5 spotkań. W następnej kolejce RKS udaje się do Wolborza na mecz ze Szczerbcem. Później żółto-niebiescy podejmują Zapał Krzętów. Następnie jadą na spotkanie z rezerwami Omegi Kleszczów. W przedostatniej kolejce zmierzą się u siebie ze Startem Lgota Wielka, by w ostatniej kolejce zagrać się na wyjeździe  z Czarnymi Rozprza.

RKS Radomsko – Astoria Szczerców 3:0 (2:0)
Bramki: Bartosz Turniak 22, 36, Krystian Wojtczak 80.

Sędziował: T. Krawczyk

Widzów: ok. 600

RKS Radomsko: P. Rudak – K. Michalak, M. Michalski, K. Wojtczak, B. Kondracki, M. Lewacki, B. Turniak, D. Nowaczyk, K. Zieliński, D. Grzejda, K. Banasiak.
Trener. R. Ozga
Astoria Szczerców: O. Piernicki, P. Świętczak, M. Borun, M. Rudzki, P. Szulc, K. Obyt, S. Lewandowski, A. Gonerski, P. Drągowski, K. Skała, A. Bogucki.
Trener: M. Przybył