RKS Radomsko mistrzem jesieni - Radomsko24.pl

RKS Radomsko mistrzem jesieni

RKS Radomsko mistrzem jesieni Fot. Adam Skupiński

Na dwie kolejki przed końcem rundy, piłkarze RKS Radomsko zapewnili sobie tytuł mistrza jesieni piotrkowskiej klasy okręgowej.

W sobotę 21 października, przed własną publicznością zawodnicy Andrzeja Orszulaka pokonali drużynę rezerw Omegi Kleszczów 4:2, choć do 77. minuty na tablicy mogliśmy zobaczyć rezultat 2:2. Ale po kolei. Wynik spotkania już na początku (4 min.) mogli otworzyć goście z Kleszczowa. Strzał Krzysztofa Kowalskiego z rzutu karnego obronił bramkarz RKS, Wiktor Baranowski. Radomszczanie prowadzenie objęli w 9. minucie po celnym trafieniu Marka Michalskiego. Na 1:1 tuż przed przerwą wyrównał pechowy strzelec karnego, Krzysztof Kowalski. W 58. minucie na prowadzenie żółto-niebieskich wyprowadza Bartosz Turniak, by 3 min. później było już 2:2 po bramce Krzysztofa Kowalskiego z Omegi. We wspomnianej już 77. minucie na 3:2 z rzutu karnego podwyższa Bartłomiej Kondracki, a wynik spotkania ustala niezastąpiony snajper Krystian Wojtczak (79 min). Dla Wojtczaka to 14 trafienie w bieżących rozgrywkach.

Wygrana z Omegą II Kleszczów umocniła zespół RKS Radomsko na 1. miejscu w ligowej tabeli i na dwie kolejki przed końcem rundy zapewniła tytuł mistrza jesieni. Zajmująca drugie miejsce Astoria Szczerców ma 7. punktów straty do drużyny RKS Radomsko. Czwarta liga, czwarta liga, RKS!

RKS Radomsko  - Omega II Kleszczów 4:2 (1:1)
Bramki: 9’ M. Michalski, 58, B. Turniak, 77’ B. Kondracki, 77’ K. Wojtczak – 41’, 61’ K. Kowalski