Red Bull 111 Megawatt 2017

9 i 10 września na „księżycowej” trasie w kopalni „Bełchatów”, odbyły się największe zawody Hard Enduro w tej części Europy – Red Bull 111 Megawatt. Emocji zarówno uczestnikom jak i kibicom dostarczyła nie tylko rywalizacja na trasie, ale także ekstremalne podniebne show.

W sobotę (9 września) odbyły się kwalifikacje (z udziałem blisko 1000 zawodników z 26 państw), a w niedzielę (10 września) wielki finał Red Bull 111 Megawatt. Wystartowało w nim najszybszych 500 zawodników. Trasa liczyła 90 kilometrów.

Poza emocjonującymi zawodami  na uczestników czekał ogrom motoryzacyjnych atrakcji m.in.: niecodzienny wyścig gwiazd, sesje z autografami, konkursy w miasteczku zawodów, przejazdy testowe motocyklami i quadami oraz pokaz lotniczy Łukasza Czepieli w samolocie Edge 540 i Marii Muś w specjalnym śmigłowcu akrobacyjnym – Bolkow. Podniebne akrobacje ozdobiły weekend czterokrotnie, tak aby każdy kibic wybierający się do Kleszczowa miał szansę je zobaczyć.

Zawody po raz trzeci z rzędu wygrał Brytyjczyk Jonny Walker z czasem 2:22:21.66. Drugi na mecie zameldował się Mario Roman Serrano z Hiszpanii (2:22:32.51). Podium uzupełnił Graham Jarvis z Wielkiej Brytanii (2:23:59.59). Najlepszy z Polaków, Oskar Kaczmarczyk uplasował się na 12. miejscu. Do zwycięzcy stracił blisko 28 minut. Zawody ukończyło 30 zawodników. Imprezę oglądało rekordowe 35 tys. widzów.