Radomsko, Łódzkie 13o Niedziela, 27 Maja 2018
ważne informacje
  • 17:05 Konsultacje w sprawie przebudowy ulicy Reymonta czytaj dalej

Radomszczanie na mistrzostwach świata federacji Challenge Familly

Sport i rekreacja
Mateusz Szałowski

Trzy Niesforne Jaguary to grupa amatorskich sportowców o bardzo dużych ambicjach. Dziś proszą radomszczan dobrej woli o wsparcie!

Przemek jest zawodnikiem grupy Biegacze w Radomsku, a Mateusz reprezentuje na co dzień grupę Rowerzyści w Radomsku. Ich największą pasją jest lekkoatletyka. Michalina jest pochodzącą z Leszna pływaczką, reprezentującą bardzo mocny poziom pływacki. Ta trójka zawodników zdecydowała się wystartować w triatlonie w formule sztafety, gdzie każdy ma za zadanie uporania się z jedną dyscypliną. 

W zeszłym roku grupie udało się kilkakrotnie wygrać lub zajmować czołowe pozycje na zawodach tego typu na terenie Polski. Obecnie zawodnicy są najbardziej dumni z zakwalifikowania się na mistrzostwa świata federacji Challenge Familly na dystansie 1/2 IronMan (1,9km pływania-90km jazdy rowerem- 21,1km biegu), które odbędą się juz 3. czerwca tego roku w miejscowości Samorin na Słowacji.

Dla każdego z nich start na takiej dużej imprezie to nowość, lecz ekipa jest bardzo dobrej myśli. Każdy pracował ciężko na sukces całej drużyny, co jest dodatkową motywacją do osiągnięcia jak najwyższej formy właśnie w tej jeden dzień oraz na cały sezon. Planują również startować na innych zawodach na terenie Polski, ale również poza granicami naszego państwa.

Jak wiadomo efektywne uprawianie sportu wymaga odpowiednich nakładów finansowych. Jeśli ktokolwiek chciałby wesprzeć strat zawodników w międzynarodowej imprezie choćby najmniejszą kwotą, to jest proszony o kontakt pod numerem telefonu: 513 582 068 lub 730 260 933 oraz mailowo: [email protected]

komentarze