Radomsko, Łódzkie 10o Poniedziałek, 22 Października 2018

Radomsko wciąż otwarte

Miasto
Jacek Paszewski

Zapowiadana na niedzielę 19 listopada, manifestacja środowisk związanych z ONR „przeciwko imigrantom ze Wschodu” wciąż budzi kontrowersje.

Na naszym profilu na Facebooku pojawiły się liczne komentarze zwolenników i przeciwników tej manifestacji. Tych drugich jest jednak zdecydowana większość. Nie będziemy przytaczać tutaj argumentów „za” i „przeciw” naszych czytelników gdyż wszystkie dostępne są na naszym Facebooku.

Chcąc zaprotestować przeciw urządzaniu tego typu  demonstracjom, również na Facebooku, powstało wydarzenie (trwające 19 listopada – 2 grudnia) „Radomsko, miasto otwarte!”.

W opisie wydarzenia organizatorzy napisali:

Radomsko miastem: serdecznych i otwartych ludzi, którym obca jest nienawiść narodowościowa, etniczna, rasowa,wolnym od ksenofobii, od rasizmu. Naszym wydarzeniem pragniemy powiedzieć światu, że marsze oraz tym podobne działania skierowane przeciw komukolwiek nie są głosem wszystkich radomszczan i nie zgadzamy się by taki obraz i przesłanie kierowane było w przestrzeń publiczną w imieniu nas wszystkich. Zapraszamy do udziału! Pokażmy światu, że jest nas więcej! Udostępniajcie i zapraszajcie! Czyńmy dobro.

O ile na  naszym „fejsie” jest więcej komentarzy przeciwników niedzielnej manifestacji, to już w naszej sondzie na Twitterze większość ankietowanych popiera ten protest. Obecnie 47 do 53%. Wciąż można głosować.

Jak wielkie kontrowersje wzbudza marsz  „przeciwko imigrantom ze Wschodu” przekonali się dziennikarze „Gazety Radomszczańskiej”. Po opublikowaniu zapowiedzi manifestacji, wylało się tam tyle kontrowersyjnych komentarzy, że administracja Facebooka zablokowała dostęp do profilu a post musiał być usunięty. A wystarczyło moderować komentarze :)

komentarze