Radomsko, Łódzkie 10o Piątek, 20 Października 2017
ważne informacje

Przywitaj wiosnę z rowerowo.pl

Sport i rekreacja
Redakcja

W sobotę 25 marca, odbędzie się kolejna edycja „Rowerowego przywitania wiosny 2017" z rowerowo.pl.

Impreza zapoczątkowana był blisko 10 lat temu. Sympatyczny zwyczaj rowerowy jedzie dalej.

- Tradycyjnie spotykamy się przy fontannie w centrum miasta na placu 3 Maja. Po omówieniu spraw organizacyjnych, ruszymy barwnym rowerowym peletonem przez nasze miasto, do miejsca w którym pożegnamy zimę. W latach poprzednich pokazaliśmy, jak liczną grupę rowerową stanowimy - zróbmy tak i w tym roku Gorąco zachęcam do zaangażowania się w imprezę. Mile widziane będą wszelkiego rodzaju wesołe, wiosenne ozdoby własne lub roweru. Liczę na Wasze pomysły. Ostatnio zrobiliśmy ciekawe kolorowe zamieszanie w mieście – zachęca do udziału Marcin Pachniewicz, z ekipy rowerowo.pl.

Program:

15.00 – 15.30 - Spotkanie przy fontannie. Omówienie zasad i trasy przejazdu.

ok.15.30 – 16.30 - Kolorowy przejazd przez miasto. Kolejno ulicami: plac 3 Maja, Reymonta, Żeromskiego, Mineralna, Wyszyńskiego do ścieżki rowerowej, dalej do Suchej Wsi. Następnie lasami do Klekowca i dalej na Topisz. Trasa może ulec zmianie, jeżeli sytuacja będzie tego wymagała.

ok.16.30 - przygotowania do pożegnania zimy i przywitania wiosny - czyli spalenia Marzana (męski odpowiednik Marzanny). Jeżeli to będzie możliwe (aura pozwoli) symboliczne ognisko nad rzeką, aby upiec pierwszą wiosenną kiełbasę.

 UWAGA:
- powrót we własnym zakresie, według własnego zegarka i trasy.
- osoby niepełnoletnie tylko z opiekunami.
- cały czas bezwzględnie obowiązują przepisy ruchu drogowego! jeżeli zapali się czerwone światło na skrzyżowaniu - zatrzymujemy się!
- to nie wyścig, jedziemy wolno i uważnie, nikogo nie zostawiamy
- prowiant we własnym zakresie.

komentarze