Radomsko, Łódzkie 13o Niedziela, 27 Maja 2018
ważne informacje
  • 17:05 Konsultacje w sprawie przebudowy ulicy Reymonta czytaj dalej

Program i gwiazdy Dni Radomska 2017

Miasto
Mateusz Szałowski

Znamy już program tegorocznych Dni Radomska. Wiemy też, jakie gwiazdy pojawią się na scenie w parku Solidarności!

1 czerwca przypada Dzień Dziecka. Radomsko stanie się miastem dzieci. Najmłodsi radomszczanie otrzymają symboliczny klucz do miasta. W tym jednym dniu będą sprawować władzę, a my dorośli postaramy się spełnić ich życzenia. Obchody Dnia Dziecka rozpocznie barwny korowód, który przejdzie ulicami miasta.  W parku Solidarności na dzieci czekać będzie mnóstwo atrakcji - gry, zabawy, tańce i występy muzyczne. Wszystkie atrakcje będą dla dzieci bezpłatne.

Drugi dzień Dni Radomska upłynie pod znakiem sportu i rekreacji. W programie imprezy znajdą się turnieje i pokazy mistrzów sportu. Wyjątkowym wydarzeniem dla najmłodszych miłośników piłki nożnej będą mini mistrzostwa o Puchar Prezydenta Miasta Radomsko.

Weekend 3 i 4 czerwca zapowiada się koncertowo. Wystąpią KOMBII, Margaret, Kabaret Smile.  Ale tym razem organizatorzy stawiają również na radomszczańskie talenty muzyczne i wokalne. W sobotę okazję do zaprezentowania się na prawdziwej scenie będą mieli młodzi artyści, którzy rozwijają swoje talenty w Miejskim Domu Kultury oraz laureaci konkursów międzyszkolnych. Nowością będzie także plenerowy koncert Orkiestry Solistów Wiedeńskich pod dyrekcją Piotra Gładkiego, dobrze znanego radomszczańskiej publiczności z występów w MDK. Artysta urodził się w Radomsku i chętnie wraca do rodzinnego miasta. Orkiestra zaprezentuje standardy muzyki klasycznej, ale też utwory innego radomszczanina – Henryka Fajta.  

W parku Solidarności i na terenach wokół nie zabraknie stoisk gastronomicznych i wesołego miasteczka. A na wyłączonej z ruchu ulicy Armii Krajowej – Festiwal Smaków. Będzie można spróbować naszej zalewajki i lokalnych potraw spoza Radomska. Będą stoiska z produktami przygotowywanymi według tradycyjnych receptur oraz rękodziełem. I kolejna nowość podczas Dni Radomska. Przy ulicy Armii Krajowej zaparkują food trucki, które zaoferują dania kuchni z różnych stron świata.

komentarze