Radomsko, Łódzkie 20o środa, 18 Lipca 2018
Vos Logistics_Praca

Porucznik Borewicz odwiedził Radomsko

Miasto
Tomasz Kolmasiak

Gratką dla miłośników PRL-u, starych filmów i wiekowych już samochodów był I Ogólnopolski Zlot Miłośników serialu „07 zgłoś się”.

„07 zgłoś się” to kultowy serial kryminalny nagrywany w latach 1976-1987. Opowiada o dzielnym poruczniku Milicji Obywatelskiej – Sławomirze Borewiczu (zagrał go Bronisław Cieślak) i jego zmaganiach z przestępczością. W  pierwszych odcinkach w walce z półświatkiem towarzyszył mu porucznik Zubek (świetna komediowa rola Zdzisława Kozienia). Po jakimś czasie do obsady dołączył trochę przemądrzały i nadgorliwy porucznik Jaszczuk, którego rolę reżyser dał Jerzemu Rogalskiemu. To aktor znany również z innych serialowych produkcji. Zarówno on, jak i Bronisław Cieślak przybyli w piątek, 29 września na I Ogólnopolski Zlot Miłośników serialu „07 zgłoś się”.

Pierwsza część imprezy miała miejsce w Radomsku, pod budynkiem Urzędu Miasta. Obaj aktorzy opowiedzieli o kulisach serialu, a także chętnie robili sobie pamiątkowe fotografie z mieszkańcami. O minionych latach Polski Ludowej przypominały także samochody, które ustawiły się na parkingu przed magistratem. Nie zabrakło poloneza zwanego „Borewiczem” (takim jakim jeździł słynny porucznik MO w późniejszych odcinkach serialu), Fiata 125p, Warszawy 223, Łady, Wartburga, Mercedesów oraz Volkswagena „garbusa”. Druga część tej nowatorskiej i zarazem ciekawej imprezy odbyła się już w Piotrkowie Trybunalskim.

komentarze