Radomsko, Łódzkie 4o Niedziela, 19 Listopada 2017

Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Alert 112
Jacek Paszewski

Policjant zainteresował się mężczyzną, który miał problemy z równowagą podczas wsiadania do pojazdu zaparkowanego przy ulicy Starowiejskiej w Radomsku. Kilka minut później okazało się, że kierowca renaulta ma w organizmie 2,5 promila alkoholu.

W poniedziałek 3 kwietnia, około godziny 11.00 do dyżurnego zadzwonił policjant będący w czasie wolnym od służby i poprosił o wsparcie podczas zatrzymania nietrzeźwego kierowcy.

Jak się okazało funkcjonariusz obserwował poczynania 39 – letniego radomszczanina kierującego twingo i na bieżąco przekazywał informacje dyżurnemu. Do zatrzymania pijanego doszło po kilku minutach, na ulicy Strzałkowskiej. Wówczas okazało się, że 39 – latek oprócz tego, że jest pijany nie stosował się do zakazu kierowania pojazdami orzeczonego przez Sąd a obowiązującego do końca 2018 roku. Ponadto, mężczyzna ten nie posiadał opłaconej polisy OC od renault.

39 – latek, kolejny raz odpowie przed Sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz dodatkowo za złamanie zakazu sądu i brak aktualnej polisy. Za takie postępowanie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowania uczestników ruchu drogowego. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdą nieprawidłowość można zgłosić pod nr telefonu 112 lub 997. Policjanci sprawdzą każdy niepokojący sygnał. 

komentarze