Radomsko, Łódzkie 14o Niedziela, 27 Maja 2018
ważne informacje
  • 17:05 Konsultacje w sprawie przebudowy ulicy Reymonta czytaj dalej

Podsumowanie konkursu „Zamiast kupować lepiej adoptować"

Miasto
Jacek Paszewski

Ponad 90 osób wzięło udział w konkursie na plakat, organizowanym przez PGK w Radomsku pod hasłem „Zamiast kupować lepiej adoptować".

Konkurs został ogłoszony na początku lutego i przeprowadzili go pracownicy schroniska. Głównym celem było promowanie adopcji bezdomnych psów i kotów ze schroniska, ale także kształtowanie właściwych postaw związanych z postępowaniem ze zwierzętami oraz budzenie wyobraźni i aktywności twórczej dzieci i młodzieży.

Wpłynęły prace ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Radomska, Chrzanowic i Gomunic. Komisja konkursowa wybrała po 3 najlepsze prace w każdej kategorii wiekowej oraz przyznała kilka wyróżnień. Fundatorem nagród w konkursie jest Urząd Miasta Radomska, a także PGK.

- Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w Dzień Praw Zwierząt. Zebrani będą mieli okazję obejrzeć nagrodzone prace, ale też odwiedzić zwierzaki w schronisku. Psy i koty liczą na to, że któryś z nich zostanie adoptowany – mówi Aneta Niedzwiecka ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.

Wręczenie nagród dla laureatów odbędzie się w radomszczańskim schronisku dla bezdomnych zwierząt  zaplanowano 22 maja.

komentarze