Radomsko, Łódzkie 2o środa, 22 Listopada 2017

Pijany wybił szybę w sklepie

Alert 112
Jacek Paszewski

20 – latek wracając z imprezy zakrapianej alkoholem swoje chwilowe niezadowolenie wyładował na witrynie sklepowej. Policjantom tłumaczył, że nic nie pamięta. Za ten wybryk może spędzić za kratkami nawet 5 lat.

W niedzielny poranek 26 marca, dyżurny policji skierował jeden z patroli w rejon ulicy Leszka Czarnego w Radomsku, gdzie w jednym ze sklepów została wybita szyba. Policjanci o tym fakcie powiadomili właściciela placówki handlowej, który straty oszacował na tysiąc złotych.

Dla portalu radomsko24.pl, o zdarzeniu mówi podkom. Aneta Wlazłowska z radomszczańskiej policji:

Funkcjonariusze podczas oględzin sklepu zainteresowali się śladami biologicznymi pozostawionymi przez sprawcę na miejscu. Osoba, która wybiła szybę zraniła się. Ponadto, mundurowi niedaleko witryny znaleźli zakrwawiony identyfikator wystawiony przez jedną z radomszczańskich firm. Ustalili do kogo on należy i czy taka osoba jest zatrudniona w tym przedsiębiorstwie. Następnie policjanci dotarli do miejsca zamieszkania 20 – latka i po krótkiej rozmowie przewieźli go do policyjnego aresztu. Młodzieniec był nietrzeźwy, w chwili zatrzymania miał 1,5 promila alkoholu w organizmie.

W poniedziałek 27 marca, podczas przesłuchania 20 – letni radomszczanin przyznał, że zniszczył szybę. Nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania. Stwierdził jedynie, że prawdopodobnie zbyt dużo wypił alkoholu. Za takie zachowanie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

komentarze