Radomsko, Łódzkie 16o Wtorek, 17 Lipca 2018
Autopromocja reklama

Pijany taranował auta na ul. Tysiąclecia

Alert 112
Jacek Paszewski

W nocy z 30 września na 1 października, 38- letni bełchatowianin uszkodził kilka zaparkowanych samochodów na ul. Tysiąclecia w Radomsku. Sprawca zdarzenia miał w organizmie 1,5 promila alkoholu.

Po  otrzymaniu  informacji o zdarzeniu, dyżurny KPP Radomsko na miejsce skierował patrol policji. Mundurowi, na ul.  Tysiąclecia zastali pięć uszkodzonych pojazdów. Policjanci w jednym z samochodów znaleźli pijanego 38 – letniego bełchatowianina, który kierując bmw nie dostosował prędkości do warunków ruchu, stracił panowanie nad autem i uderzył w zaparkowanego seata. Następnie seat uderzył w audi, audi w bmw a bmw w skodę.

Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń ciała. Sprawca zdarzenia miał w organizmie 1,5 promila alkoholu.

38-latek trafił do policyjnej celi. Funkcjonariusze dotarli do właścicieli aut i powiadomili o zdarzeniu. Trwa szacowanie strat. O dalszym losie 38 – latka zadecyduje Sąd.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz kierowania pojazdami. W tym przypadku Sąd może również nakazać sprawcy naprawienie wyrządzonej szkody.

komentarze