Radomsko, Łódzkie 4o Wtorek, 23 Października 2018

Pijany 20 – latek uszkodził ogrodzenia przy trzech posesjach

Alert 112
Jacek Paszewski

Nawet 2 lata za kratkami może spędzić 20 – letni kierowca, który 7 stycznia będąc pod wpływem alkoholu spowodował wypadek i uszkodził ogrodzenia trzech posesji, zaparkowanego golfa oraz skrzynkę energetyczną. Dodatkowo będzie zobligowany do naprawienia szkód, które wyrządził.

Z ustaleń policjantów wynika, że 20 – letni kierujący punto, jadąc w kierunku ulicy Krakowskiej na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków drogowych i stracił panowanie nad pojazdem.

- Najpierw zjechał na prawe pobocze i uderzył w zaparkowanego tam golfa, który w wyniku uderzenia został przesunięty i uderzył w ogrodzenie posesji. Następnie punto zjechało z jezdni i sunęło wzdłuż kolejnych ogrodzeń, uszkadzając je. Dodatkowo uszkodzona została skrzynka energetyczna. W wyniku zdarzenia do szpitala został przewieziony pasażer punto. Obrażenia ciała nie zagrażały jego życiu. Policjanci zbadali stan trzeźwości 20 – letniego radomszczanina kierującego punto. Badanie wykazało w jego organizmie 1,2 promila alkoholu – informuje portal Radomsko24.pl, komisarz Aneta Wlazłowska z policji w Radomsku.  

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz kierowania pojazdami oraz kara grzywny.

komentarze