Radomsko, Łódzkie 10o środa, 20 Września 2017

Pierwsze miejsce Radomska w rankingu Financial Times

Miasto
Jacek Paszewski

Radomsko znalazło się na pierwszy miejscu rankingu Polskich Miast Przyszłości, opracowanym przez Financial Times

Radomsko znalazło się na pierwszym miejscu wśród dziesięciu miast w kategorii wskaźnika kosztów działalności. W rankingu wyprzedziliśmy m.in. sąsiedni Piotrków Trybunalski.

Nasze miasto zajęło także pierwsze miejsce wśród pięciu małych miasta do 100 tys. mieszkańców. W tym rankingu wyprzedziliśmy Piotrków Trybunalski, Śrem, Sól i Mielec.

Financial Times zbadał także, w których miastach są najlepsze perspektywy do inwestowania. Tutaj Radomsko znalazło się w pierwszej piętnastce. Przed nami uplasowały się m.in. Lublin, Gdynia czy Bydgoszcz.  Pierwszy w zestawieniu jest Wrocław.

- Nigdy wcześniej nie byliśmy w pierwszej piętnastce. Należy zauważyć, że w rankingu tym zwyciężył Wrocław, który jest ogromnym i bardzo nowoczesnym miastem. Tym bardziej cieszy obecność Radomska w pierwszej piętnastce. Ranking jest prowadzony przez FDI, który prowadzi rankingi na całym świecie. Zajmuje się badaniem miast w zakresie inwestowania bezpośredniego czyli nie chodzi o przepływ kapitału, a o realne możliwości inwestowania. Na jesieni ubiegłego roku braliśmy udział w ankiecie, gdzie doceniono działania, szczególnie centrum Nowoczesnych Inwestycji. Podstawowym filarem były działania wokół ŁSSE, ale także działania projektu Radomsko Mebluje oraz startupy czyli rozwój nowoczesnej przedsiębiorczości – komentuje ranking Jarosław Wojdełko kierownik Centrum Nowoczesnych Inwestycji

ZAŁĄCZONE PLIKI

Polish Cities of the Future 2017-18 POBIERZ PLIK

komentarze