Radomsko, Łódzkie 2o środa, 22 Listopada 2017

Obwodnica Radomska? W 2020 roku lub później

Miasto
Jacek Paszewski

Samorządowcy z Radomska i powiatu brali udział w posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. budowy obwodnic i dróg alternatywnych przy A1 i DK1.

Na spotkaniu nieobecny był Minister Infrastruktury, który miał opisać obecną sytuację. Licznie stawili się za to samorządowcy z woj. łódzkiego i śląskiego. Niestety nie ma optymistycznych wieści – na obwodnice brak funduszy. Może znajdą się one w roku 2020 lub 2022 roku.

Według wstępnych założeń ministerstwa przetarg na budowę brakującego fragmentu autostrady A1 z Częstochowy do Tuszyna pod Łodzią powinien być rozstrzygnięty w okolicach września 2017. W 2018 roku miałaby rozpocząć się budowa a w 2020 zakończyć.

- Finansowanie obwodnicy jest uzależnione od terminu, w którym Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uzyska decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach oraz zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Wstępnie może być to po roku 2020 – zauważa Jarosław Ferenc.

Jako prezydentowi zależy mi na tym, by przebieg obwodnicy był jak najbardziej korzystny dla miasta i dla mieszkańców. Wielokrotnie wyrażałem już swój pogląd na ten temat, który podzielają również władze powiatu. Warto podkreślić, że o obwodnicę walczymy nie tylko my, ale też mieszkańcy Kamieńska, Srocka, Gomunic i Rozprzy – dodaje.

info: Starostwo Powiatowe/UM Radomsko

 

komentarze