Radomsko, Łódzkie 4o Niedziela, 19 Listopada 2017

Nowy rzecznik w starostwie powiatowym

Powiat
Janusz Taranek

Starostwo Powiatowe w Radomsku ma nowego rzecznika prasowego. Została nią Wioletta Bąk-Kempa, która funkcję rzecznika pełniła dotychczas w Urzędzie Gminy Bełchatów.

Wioletta Bąk-Kempa pracę na stanowisku rzecznika prasowego Urzędu Gminy Bełchatów rozpoczęła na początku marca 2015 roku. Od poniedziałku 7 listopada, Wioletta Bąk-Kempa rozpoczęła pracę w Starostwie Powiatowym w Radomsku również pełniąc funkcję rzecznika prasowego. Obsadzenie wakatu odbyło się bez konkursu mającego wyłonić najlepszego kandydata na dane stanowisko.

- Od dziś rzecznikiem powiatu radomszczańskiego jest Wioletta Bąk-Kempa. Pani rzecznik będzie kształtowała całą politykę medialną powiatu radomszczańskiego (…) Polityka medialna ma być dobra, chodzi o to, żeby przekazać to co robi starostwo w odpowiedni sposób. Warto przekazać społeczeństwu informacje na temat tego, czym żyje powiat i jakie ma plany – wyjaśnia starosta Andrzej Plutecki, dodając jednocześnie, iż pod uwagę brane były również inne kandydatury na stanowisko rzecznika, jednak najlepszą okazała się właśnie Wioletta Bąk-Kempa. Starosta wyjaśnił, iż praca wykonywana przez nową rzecznik dla Urzędu Gminy Bełchatów świadczona była na satysfakcjonującym poziomie.

- Istnieje taka możliwość, że pracownicy samorządowi w ramach porozumienia mogą przechodzić z jednego samorządu do drugiego i z tej ścieżki skorzystaliśmy – dodaje starosta.

Wioletta Bąk-Kempa posiada doświadczenie dziennikarskie, co jej zdaniem pomoże w prawidłowym wykonywaniu pracy rzecznika, m.in. wynika to ze znajomości potrzeb poszczególnych mediów.

- W dziedzinie PR mam już pewne doświadczenie, prawie dwa lata spędziłam na funkcji rzecznika w samorządzie. Myślę, że nie jest to ogromna zmiana czy przejście na drugą stronę medalu – wyjaśnia Wioletta Bąk-Kempa.

komentarze