Radomsko, Łódzkie 13o Niedziela, 27 Maja 2018
ważne informacje
  • 17:05 Konsultacje w sprawie przebudowy ulicy Reymonta czytaj dalej

Nowoczesna z propozycjami dla miasta

Miasto
Tomasz Kolmasiak

Mapa Potrzeb Radomszczan to kilkunastostronicowy dokument stworzony przez osoby zrzeszone w radomszczańskim kole partii Nowoczesna. Działacze zaproponowali zmiany w podstawowych obszarach, dzięki czemu poprawić ma się komfort życia mieszkańców miasta. Mapa Potrzeb to efekt ankiet przeprowadzonych na reprezentatywnej grupie 508 mieszkańców Radomska.

Przebadano osoby w różnych grupach wiekowych, o różnym wykształceniu, statusie społecznym, zamieszkałe na terenie wszystkich dzielnic i części miasta. Z ankiet wynika, że radomszczanie raczej negatywnie oceniają, to co dzieje się w ich mieście. Takiego zdania było 27 procent ankietowanych. Odpowiedzi „trudno powiedzieć” udzieliło 30 procent osób. Pozytywnie to co dzieje się w Radomsku ocenia łącznie 26 procent respondentów. Co ciekawe, na kolejne pytanie „czy wziąłbyś udział w wyborach, gdyby te odbywały się w najbliższą niedzielę” twierdzącej odpowiedzi udzieliło aż 82 procent zapytanych. W związku z tym Nowoczesna postanowiła zaproponować zmiany, które przyczynią się do lepszego postrzegania sytuacji w mieście oraz komfortu mieszkańców. To m.in. poprawa bezpieczeństwa, rewitalizacja centrum, budowa dalszej części obwodnicy, nowe tereny rekreacyjne (w tym Fryszerka), szlaki rowerowe, budowa geotermii, a także co bardzo istotne – praca dla młodych i wykształconych.

W ubiegłym tygodniu działacze radomszczańskich struktur partii spotkali się z prezydentem miasta Jarosławem Ferencem i rozmawiali, o tym co należy zmienić w funkcjonowaniu miasta. Natomiast 18 maja przekazali Mapę Potrzeb na ręce przewodniczącego Rady Miasta, Łukasza Więcka. - Z racji tego, że Nowoczesna nie posiada swoich członków w Radzie Miejskiej, przekazuję to na pańskie ręce. Chciałbym, żeby za pańskim pośrednictwem trafiło to do poszczególnych radnych, do wszystkich radnych. Także do poszczególnych komisji, żeby radni mogli się nad tą mapą potrzeb pochylić – powiedział Przemysław Kosowski, przewodniczący radomszczańskiego koła „Nowoczesnej” przekazując dokument na ręce przewodniczącego.

komentarze