Radomsko, Łódzkie 17o Sobota, 23 Czerwca 2018

Nowe zabawki dla najmłodszych radomszczan

Miasto
Mateusz Szałowski

Place zabaw wzbogacą się o nowe huśtawki dla najmłodszych radomszczan. Nowe zabawki już zainstalowano na niektórych placach rozrywki w naszym mieście.

Nowe zabawki zostały zamontowane w parku Solidarności, parku Świętojańskim, na placach zabaw przy ul. Miłej oraz ul. Traugutta.

- W miejscu zniszczonych zabawek pojawiły się nowe. Przy ul. Miłej i Traugutta zostały wymienione dwie huśtawki drewniane na huśtawki metalowe. Na placu zabaw przy ul. Miłej zostały także zainstalowane dwa nowe bujaki (helikopter i konik). W Parku Świętojańskim zostało wymienione jedno urządzenie do zabawy. A w parku Solidarności zostały wymienione cztery bujaki. Trwa także wymiana piasku w piaskownicach  – wylicza naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Odpadami Marzanna Proszowska.

Łącznie pojawiło się dla dzieci dziewięć nowych instalacji. Trzeba pamiętać, że dzieci jeszcze nie mogą jeszcze korzystać z nowych zabawek, ponieważ słupy, na których są zamontowane urządzenia muszą związać się z podłożem. Na urządzeniach znajdują się informacje o wyłączeniu ich z użytkowania. Zabawki będą dostępne dla dzieci w pierwszych dniach maja.

info: UM Radomsko

komentarze