Radomsko, Łódzkie 13o Niedziela, 27 Maja 2018
ważne informacje
  • 17:05 Konsultacje w sprawie przebudowy ulicy Reymonta czytaj dalej

Na ludową nutę

Kultura i rozrywka
Tomasz Kolmasiak

Barwne stroje ludowe, skoczne przyśpiewki. Tak zaprezentował się opoczyński zespół Tramblanka, który w niedzielę, 20 sierpnia wystąpił w Zagrodzie Tatarskiej.

W niedzielne popołudnie, 20 sierpnia Muzeum Regionalne w Radomsku i Towarzystwo Przyjaciół Muzeum zaprosiły mieszkańców na występ Zespołu Pieśni i Tańca „Tramblanka” z Opoczna w Zagrodzie Tatarskiej. Jako, że obiekt znajduje się na peryferiach miasta (Stobiecko Miejskie), zadbano o bezpłatny transport autobusowy dla radomszczan. A warto było przyjechać, bowiem w repertuarze ludowego zespołu nie zabrakło szybko tańczonych oberków, zamaszystych polek, mazurków. Skoczne melodie przypadły do gustu licznej publiczności, która długo nagradzała brawami zespół.

Teraz słów kilka o samej Tramblance. Zespół działa przy Miejskim Domu Kultury w Opocznie, a powstał w 1958 r. przy tamtejszych Zakładach Płytek Ceramicznych. W przyszłym roku będzie obchodził okrągły jubileusz – 60 lecie. W swojej historii koncertował w wielu krajach Europy. Choreografią zajmuje się Marta Lewandowska, która kontynuuje pracę swego ojca Jacka. 

komentarze